Pozytywne nawyki, które pomogą Ci się zmienić.

Pozytywne nawyki, które pomogą Ci się zmienić BLOG.

Kiedy myślimy o nawykach pierwsze co na przychodzi do głowy to palenie papierosów czy inne negatywne przyzwyczajenia. To co robimy codziennie definiuje to kim jesteśmy. Nie wszystkie nawyki są złe. Są też takie, które sprawiają, że stajemy się codziennie odrobinę lepsi. Dzięki nim przybliżamy się do realizacji naszego celu.

Dziel się z innymi! Staraj się każdego dnia zrobić coś dobrego, nie licząc na to, że coś z tego będziesz miał. Pomóż komuś w potrzebie. Nie muszą być to wielkie rzeczy. Wyprowadź na spacer psa sąsiada, który jest chory. Pomóż starszej Pani w sklepie nieść zakupy. Odwieź kogoś do domu samochodem w deszczowy dzień. Wypełniaj swoje życie szczęściem codziennie!

Wstań 15 minut wcześniej! Na początku każdego dnia zarezerwuj 15 minut tylko dla Ciebie. Możesz wypić kawę na balkonie w ciepły poranek. Przeczytać spokojnie gazetę, czy pójść do sklepu po ciepłe bułki. Zrób cokolwiek na co zazwyczaj nie ma czasu a, co sprawia Ci przyjemność.

Podtrzymuj kontakty! Codziennie napisz czy zadzwoń do osoby na której Ci zależy. Zadbaj o to aby w natłoku codziennych spraw i stresu nie utracić ludzi, którzy są dla Ciebie ważni. Zwykłe miłego dnia wysłane smsem rano może sprawić, że ktoś będzie miał wspaniały dzień!

Małe wyzwania! Codziennie stawiaj przed sobą drobne zadania, które ukończysz. Może to być pójście na trening czy odwiedzenie rodziny. Nie muszą być to wielkie sprawy. Raczej chodzi tu o zadbanie o te małe przyjemności, które uciekają nam gdy pędzimy przed siebie.

Czas tylko dla siebie! Codziennie musisz wygospodarować chwilę, która będzie tylko dla Ciebie. Zajmuj się wtedy tylko rzeczami, które sprawiają Ci przyjemność. Wystarczy dosłownie 15 minut tylko dla Ciebie! W ciągłym pędzie życiowym często zapominamy, on nas samych!

Jakie są Twoje najlepsze nawyki? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu. Jeśli

MateuszPozytywne nawyki, które pomogą Ci się zmienić.

Dodaj komentarz

Komentarze 3