Oto jeden z kluczowych elementów realizacji Twoich celów.

Wizualizacja jest jednym z bardzo ważnych narzędzi dostępnych w ramach rozwoju osobistego. Tak jak afirmację może pomóc Ci zmotywować się do działania i lepiej skupić na osiąganiu swoich celów. Czasami zwykłe wyobrażenie sobie pojedynczego obrazu Twojego życia z przyszłości może wzbudzić w Tobie tak silne emocje, że nie będziesz w stanie powstrzymać się od zmasowanego działania na rzecz spełnienia swoich marzeń.

Technika wizualizacji stała się naprawdę popularna w USA pod koniec lat 80 ubiegłego wieku (W Polsce możemy mówić o początkach XXI wieku), ale tak naprawdę stosowana jest od zarania dziejów. Za każdym razem, gdy mamy jakiś pomysł albo tworzymy jakiś plan działania, to najpierw sobie to wszystko wyobrażamy. Podam Ci prosty przykład – jeśli jesteś głodny i chcesz coś zjeść, to zaczynasz wyobrażać sobie jak spożywasz różne sposoby na zaspokojenie tej potrzeby: jak coś gotujesz, zamawiasz lub po prostu siedzisz w jakiejś restauracji lub fast-foodzie i zajadasz się czymś co lubisz.

Czym jest wizualizacja?

Najprościej można ją zdefiniować, jako użycie swojej wyobraźni, która poprzez zestaw obrazów, dźwięków oraz zapachów kreuje w naszej głowie obraz życia jakie pragniemy posiadać i sposobów na to abyśmy poczuli się szczęśliwi. W połączeniu ze skupieniem oraz kontrolowaniem swojego stanu emocjonalnego staje się potężnym narzędziem, które może nam pomóc osiągnąć nasze cele w życiu.

Wizualizacja jest bardzo często używana w sporcie przez sportowców, aby poprzez wyobrażenie sobie konkretnych efektów (trafienie do bramki, strzał w środek tarczy, powalenie przeciwnika itp.) polepszyć swoje umiejętności. Sam bardzo często, gdy nakładam sobie duży ciężar na siłowni najpierw wizualizuję sobie jak wyciskam dany ciężar zanim zacznę to robić – moje efekty odkąd zacząłem stosować technikę wizualizacji w trakcie swoich treningów są o wiele lepsze niż wcześniej.

Co ważne, wizualizacja sprawdza się nie tylko w sporcie. Dzięki stosowaniu jej w pozostałych dziedzinach swojego życia możesz drastycznie zmienić jego jakość. Bardzo często przed prowadzeniem szkolenia czy ważnym spotkaniem biznesowym wizualizuję sobie jego najbardziej korzystny przebieg, dzięki czemu wprowadzam się w odpowiednio korzystny stan emocjonalny i efekt końcowy jest o wiele lepszy. Warto stosować tą technikę w każdej sytuacji, która wymaga od Ciebie wcześniejszego przygotowania.

Jak to działa?

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Wizualizacja działa tak dobrze ponieważ podczas gdy wyobrażasz sobie jak działasz w najlepszy z możliwych sposobów i robisz dokładnie to co chcesz dodatkowo fizycznie tworzysz nowe wzory połączeń neuronowych w swoim mózgu – dokładnie tak samo jakbyś naprawdę wykonał dane działanie. Zwykła myśl może zasymulować Twój system nerwowy dokładnie w taki sam sposób jak prawdziwe działanie.  Realizowanie lub powtarzanie danej czynności wyłącznie w myślach trenuje Twój umysł i uczy Twoje mięśnie, aby czyniły dokładnie to czego od nich oczekujesz.

W przypadku sportu samo wytrenowane ciało nie wystarcza – o wyniku najczęściej decyduje umysł i nastawienie psychiczne. Większość trenerów sportowych uważa, że sport to w 90% sprawa umysłu i tylko w 10% ciała. Właśnie dlatego tak wielu sportowców korzysta z techniki wizualizacji praktycznie każdego dnia bardzo często tworząc z tego codzienny nawyk.

Tak, to żaden sekret – aby technika wizualizacji zadziałała dla Ciebie w najbardziej efektywny sposób musisz nauczyć się ćwiczyć ją regularnie. Dla mnie stała się nawykiem – zdarza mi się ją stosować nawet kilka razy dziennie, a przynajmniej za każdym razem przed zaśnięciem.

Jak zwizualizować to czego pragniesz?

Oto siedem prostych kroków, które pomogą Ci skutecznie korzystać z techniki wizualizacji:

 1. Udaj się w zaciszne miejsce gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzać. Zamknij oczy i pomyśl o celu, nowym zachowaniu czy też umiejętności, które chcesz osiągnąć.
 2. Weź kilka głębokich wdechów i odpręż się.
 3. Zwizualizuj sobie przedmiot lub sytuację, której pragniesz tak wyraźnie i z taką ilością szczegółów jaką tylko jesteś w stanie osiągnąć.
 4. Dodaj emocje do całej sceny.
 5. Powtarzaj to przynajmniej dwa razy dziennie przez co najmniej 5 minut za każdym razem.
 6. Wytrwaj w swoich ćwiczeniach aż osiągniesz zamierzony cel.
 7. Pamiętaj o zachowaniu pozytywnych emocji w trakcie trwania całego procesu.

Korzyści płynące z wizualizacji

 • pomaga Ci się lepiej skupić na celach, które chcesz osiągnąć
 • inspiruje i motywuje Cię do działania
 • może być użyta do powtarzania lub nabycia nowych, pozytywnych zachowań
 • może znacząco poprawić Twój nastrój oraz samopoczucie
 • pomaga budować pewność siebie

Doskonale zdajemy sobie z tego jak potężną techniką jest wizualizacja dlatego w ramach programu „Wyzwanie90dni®” przygotowaliśmy szereg ćwiczeń, które pokażą Ci co potrafi Twoje wyobraźnia i znacząco wpłyną na poprawę jakości Twojego życie oraz efektywności działania każdego dnia. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zapisać się do programu bez ponoszenia żadnych kosztów i przetestować kilka pierwszych dni.

A teraz usiądź wygodnie…. i zwizualizuj sobie swoje idealne życie w przyszłości!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 1

 1. Ja powiem szczerze ze ta moja wizualizacja nie wychodzi mi naj lepiej ..W drugim dniu szkolenia zasnełem ,,,,,Wogole mam problem żeby się skupić ….Nad wizualizacjami ..Dziękuje Krzysztof za mega wiedze.. Ja próbuje I się nie poddam tak łatwo .