Oto czego potrzebujesz aby osiągnąć w życiu sukces.

Wszyscy mamy swoje potrzeby – zarówno fizyczne jak i psychiczne – i staramy się je ciągle zaspokajać. Tak jak nie jesteś w stanie raz najeść się na całe życie tak nie jesteś w stanie zrobić jednej rzeczy, która da Ci dożywotnie poczucie spełnienia. Potrzeby mają to do siebie, że wymagają cyklicznego zaspokajania z naszej strony.

Co ciekawe większość z nas żyje w ciągłym strachu, że przedmiot, okoliczność czy osoba, która w danym momencie zaspokaja naszą potrzebę pewnego dnia zniknie. Osoba, która nas kocha nagle przestanie. Praca która zapewnia nam finanse, pożywienie oraz poczucie bezpieczeństwa nagle się skończy poprzez zwolnienie lub zamknięcie firmy. Ta iskierka kreatywności, która dawała naszemu życie szczęście i poczucie spełnienia pewnego dnia po prostu zgaśnie. Blask naszej chwały, który dawał nam poczucie ważności i wyjątkowości przeminie…

Staramy się więc za wszelką cenę uniknąć utraty tego wszystkiego  – staramy się aby KTOŚ nas pokochał. Staramy się być POTRZEBNI w pracy. Utrzymujemy kontakt z innymi ludźmi po to aby poczuć się kimś istotnym i wartościowym. To wszystko sprawia, że stajemy się niewolnikami tych przedmiotów, osób i miejsc.

 Jeśli jedynym sposobem na to abyśmy poczuli się docenieni jest nasz wygląd lub grubość naszego portfela, to będziemy więźniami naszego wyglądu lub portfela – obie te rzeczy zwiastują ciężkie warunki naszej „odsiadki”.

Gdy czujesz, że Twój partner/partnerka jest jedyną osobą na Ziemi, która może dać nam miłość, to będziemy starać się utrzymać relację z nią za wszelką cenę robiąc rzeczy na które w normalnych okolicznościach nigdy byśmy się nie zgodzili…. bo w końcu czymże byłoby życie bez niej/niego?

Częścią życia jest poczucie niedoboru pewnych rzeczy i dlatego bardzo często mylimy sposób zaspokojenia naszej potrzeby z samą potrzebą…

Nie potrzebujesz swojego partnera/partnerki. Potrzebujesz być kochanym/kochaną.

Nie potrzebujesz swojej pracy. Potrzebujesz poczucia bezpieczeństwa.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Nie potrzebujesz być piękny/a, popularny/a czy też trendy. Potrzebujesz czuć się doceniony/a.

To czego potrzebujesz to TY.

W świecie nieskończonych możliwości każda z Twoich potrzeb może zostać zaspokojona na nieskończoną ilość sposobów. Cała sztuka polega na umiejętności znalezienia odpowiedniego sposobu zaspokojenia każdej z Twoich potrzeb. Twoja druga połówka może Cię opuścić, zdradzić lub umrzeć…. To jednak nie koniec świata – zawsze możesz poznać inną osobę (chociaż oczywiście na początku może wydawać Ci się inaczej). Możesz stracić pracę, ale przecież jest masę innych miejsc w których możesz znaleźć zatrudnienie, albo możesz założyć własny biznes. Twój status społeczny może ulec zmianie ale jest masa sposobów na to abyś poczuł się ważny i doceniony. Jeśli tylko masz wolę do działania, to zawsze znajdziesz sposób na zaspokojenie swojej potrzeby.

Badania pokazują, że osoby które straciły swoją kończynę lub zostały sparaliżowane nie są mniej szczęśliwi lub sprawni umysłowo niż inni. Większość bliźniąt syjamskich odmawia przeprowadzenia operacji rozdzielenia ich ciał, ponieważ obawiają się, że mogli by utracić głęboką więź, którą pomiędzy sobą wytworzyli.

Twoja psychika potrafi w cudowny sposób znaleźć sposób na zaspokojenie wszystkich potrzeb jakie tylko się pojawią przy pomocy dostępnych zasobów… o ile jej tylko na to pozwolisz.

Ostatnio dostałem e-maila w którym padło pytanie o to co bym zrobił jeśli jutro obudziłbym się kompletnie pozbawiony pieniędzy oraz przyjaciół. Nie mam gotowej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie wiem w jaki sposób zdobyłbym pieniądze tego konkretnego dnia ani jak sprawiłbym aby jakaś osoba stała mi się tak szybko w jakikolwiek sposób bliska, Wiem, że to byłby bardzo trudny dzień, który pewnie musiałbym spędzić w samotności.

Wiem również, że wszystko by się ułożyło. Dzięki mojej wiedzy, umiejętnościom oraz nastawieniu do świata bardzo szybko znalazłbym sposób na to aby odwrócić moją nieszczęśliwą kartę na taką, która będzie mi zdecydowanie bardziej sprzyjać. Tak naprawdę w bardzo długiej perspektywie czasu tracimy bardzo wiele rzeczy i w życiu nie chodzi o to aby nauczyć się zapobiegać tym stratom za wszelką cenę… tylko nauczyć się ADAPTOWAĆ do zaistniałej sytuacji.

To nie ludzie, przedmioty czy sytuacje, które realizują moje potrzeby sprawiają, że czuję się szczęśliwy. To JA sprawiam, że czuję się szczęśliwy. Jeśli stracę wszystko co mam, to z pewnością przez krótką chwilę będą nad tym rozpaczać, ale wkrótce znajdę sposób aby znów posiąść to czego potrzebuję i żyć dalej.

A Ty?

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 8

  1. O tak bylam w takiej sytacij.
    Wyjazd z Polski do Australji na emigracje.
    Poczatki byly nie do opisania z powodu braku znajomosci jezyka angielskiego a tym samym podjecie pracy. Tak jak piszesz po czasie wychodzi sie z tego problemu. Jest to w pewnym stopniu szkola zycia .

  2. Piękne ,dla mnie osobiście bardzo głębokie i wartościowe.
    Jestem wdzięczna Wam za to co robicie.Cieszę się ,że osiągnęliście w życiu prawdziwe szczęście bo tylko szczęśliwy człowiek może szczerze dzielić się szczęściem z innymi. Dziękuję 🙂