Otaczaj się ludźmi, którzy Cię uskrzydlają!

Masz wrażenie, że Twoje najbliższe otoczenie nie wspiera Cię gdy chcesz zrobić coś nowego? Czasem kiedy wpadniemy na świetny naszym zdaniem pomysł. Przekazujemy go naszym najbliższym i spotykamy się z lawiną krytyki. I to najczęściej nie tej konstruktywnej ale jak najbardziej destruktywnej (nie dasz rady, nikt tego wcześniej nie robił, oszalałeś itp.). Pamiętaj, że jesteś średnią pięciu najbliższych Ci osób. Stare powiedzenie, kto z kim przystaje takim się staje absolutnie nie straciło na aktualności. Często mamy mylne wrażenie, że przecież nasze otoczenie nie ma na nas żadnego wpływu. Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy nie zmienia to faktu, że otaczający nas świat kształtuje to kim jesteśmy jak myślimy i jak się zachowujemy w konkretnych sytuacjach.

Co gorsze nasze otoczenie nierzadko nie jest efektem naszego starannego wyboru. Najczęściej są to osoby które spotkaliśmy z winy zwykłego przypadku. Bardzo często słyszę, jak ludzie mówią mi, że ich otoczenie ich demotywuje. Jeśli będziesz chciał założyć firmę, wpadniesz na genialny pomysł, wynajdziesz niszę i pójdziesz się podzielić tym pomysłem z najbliższymi. Jeśli nikt z nich nigdy nie prowadził działalności i usłyszysz: nie ma po co ryzykować chodź na piwo, nawet nie próbuj urzędy skarbowe i zus Cię zniszczą i zostaniesz z nikim, Ty i firma? przecież nigdy tego nie robiłeś zostań na swoim etacie tak jest bezpieczniej. Jaka będzie szansa, że przy takich opiniach postanowisz jednak tę firmę założyć? Raczej się tego nie podejmiesz. Jest to naturalne, że będziesz liczył się ze zdaniem swoich bliskich. Przecież zawsze byli przy Tobie. A co by było gdyby wśród Twoich najbliższych znaleźli się ludzie którzy już mieli działalności i zdopingowali by Cię, że warto postawić na swoim, a do tego dorzucili kilka dobrych rad? Nawet jeśli byłby to głosy w mniejszości szansa na to, że założysz firmę znacząco wzrosną.

Odpowiedz sobie na pytanie czy w Twoim otoczeniu rodzinnym są osoby które popierają podobne wartości jak Ty i mają zbliżony pomysł na życie? Nie chodzi oczywiście by nagle odciąć się od wszystkich Twoich krewnych ale by zadbać o równowagę. Jeśli wśród rodziny nie masz poparcia postaraj się spędzać więcej czasu z ludźmi którzy Cię wspierają i motywują do podążania ścieżką która sam sobie wybrałeś. Jeśli otoczysz się takimi osobami znacznie zwiększysz szanse na osiągnięcie celu który sobie wyznaczyłeś.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Kolejny przykład to będzie szczególny przypadek rodziny – małżeństwo. Czasem niestety zdarza się tak, że współmałżonek nie akceptuje naszej chęci do zmiany. Cały czas bombarduje nasze próby zmiany, to że np. czytamy książki czy chcemy się rozwijać. Nie staraj się absolutnie wtedy na siłę zmieniać swojego męża/żony bo nie da się nikogo zmienić wbrew jego woli. Postaraj się pokazać, że to co robisz ma też dobre skutki dla niego. Pokaż, że chcesz zmienić nie tylko swój ale przede wszystkim. Wasz świat na lepszy. Pamiętaj jeśli chcesz zmienić cały świat musisz zacząć od siebie.

Kolejna oczywista sfera to będą przyjaciele. Tu sprawa będzie dużo prostsza niż w rodzinie ponieważ możemy swobodnie wybierać z kim chcemy się przyjaźnić a z kim nie. Musisz zadbać aby ci ludzie byli dla Ciebie wsparciem i byli w stanie dać coś od siebie. Nie tylko cały czas brać i niejako żerować na Twojej uprzejmości. Twoi przyjaciele muszą stać za Tobą i pomagać Ci w realizowaniu Twoich celów z całej siły. Pamiętaj, że nie musisz ich mieć wielu. Staraj się wybierać przyjaciół bardzo dokładnie – jeden sprawdzony i zaufany będzie o wiele lepszy niż 15 z przypadku. Ta osoba musi sprawić, że Twoje życie będzie nabierał kolorów, piwo przyjemnie pije się z większością ludzi na tym globie.

Znajdź osoby które będą wspierać Cię w Twojej zmianie. Które będą Ciebie motywować i popierać Twój rozwój. Postaraj się aby to właśnie one stały się nieodłączną częścią Twojej doby. Najłatwiej będzie znaleźć takich ludzi w naszej społeczności. Mamy ponad 1300 osób które wspierają się nawzajem i codziennie motywują do osiągania coraz ciekawszych i wspanialszych celów. To są niesamowici ludzie którzy pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych. Pamiętaj, że nikt z nas nie osiągnie wielkiego sukcesu samotnie.

Jakie Ty masz relację ze swoim najbliższym otoczeniem? Daj znać w komentarzu jeśli Cię to zainteresowało dołącz do Wyzwania 90 dni!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 1