Nie nie nie nie to nie. Mówię nie gdy myślę nie! Czyli jak stać się bardziej asertywnym.

Wielu z Was po przeczytaniu tytułu usłyszało w głowie znajomą melodię piosenki Hey. Asertywność jest jedną z najbardziej pożądanych cech. Ludzie którzy potrafią się zachowywać w ten sposób automatycznie zyskują w naszych oczach. Dlaczego więc dzieje się tak, że często sami nie potrafimy być bardziej asertywni? Bardzo często boimy się reakcji otoczenia. Skupiamy się na tym co o nas pomyślą inny bardziej niż jak my będziemy czuć się sami ze sobą. Moim skromnym zdaniem ta druga sprawa jest nieporównywalnie ważniejsza od pierwszej.

– Skup się na tym co mówisz i dlaczego! Wielu z nas podczas rozmowy reaguje bardzo szybko często niestety słowa wyprzedzają nasz umysł. Jeśli masz przed sobą ważne spotkanie przygotuj się do niego. W trakcie jego trwania starannie dobieraj słowa i analizuj to co chciałbyś powiedzieć. Nie daj się ponieść emocjom. Bądź skupiony!

– Nagradzaj siebie! W końcu udało Ci się być asertywnym i źle się z tym czujesz? To jest częsty błąd. Możesz się pochwalić za to, że udało Ci się postąpić w sposób jaki chciałeś. Zrobiłeś coś zgodnie z samym sobą a to jest powód do dumy a nie do karcenia siebie. Nie bój się nawet kupić sobie jakiegoś drobnego prezentu w końcu na niego zasłużyłeś!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

– Nie pozwól aby strach przejął kontrolę! Często to właśnie ze strachu nie jesteśmy asertywni. Ale zastanów się spokojnie jakie mogą być konsekwencje Twojego działania? Zapisz sobie na jednej stronie kartki wszystko co możesz osiągnąć a na drugiej potencjalne szkody Twojego asertywnego postępowania. Możesz to śmiało przeanalizować z osobą która jest Ci bliska. Może ona spojrzy na to z innej perspektywy i wskaże Ci nowe aspekty na które wcześniej nie zwracałeś uwagi?

– Dodaj mowę ciała do swojej wypowiedzi! Jeśli mówiąc będziesz patrzył na swojego rozmówce jak zbity pies kuląc się przy tym i trzęsąc strachliwie to tylko zmniejszysz swoje szanse na sukces. Jeśli już podjąłeś jakąś decyzję pozwól aby Twoje ciało mówiło razem z Tobą. Możesz to przećwiczyć w lustrze przed wyjściem. Nie garb się, miej wysoko podniesioną głowę i ponad wszystko pamiętaj aby cały czas patrzyć swojemu rozmówcy pewnie w oczy. Odpowiednie zachowanie Twojego ciała doda znaczenia i pewności Twoim słowom. Nie pozbawiaj się tego ważnego argumentu.

– Bądź sobą! Jeśli już podjąłeś decyzję, nie wycofuj się. Łamanie Twoich własnych zasad sprawi, że poczujesz się bardzo źle przed samym sobą. To Ci na pewno nie pomoże stać się bardziej asertywnym. Nie możesz ciągle ulegać presji i woli innych ludzi. Masz swoje zdanie i swoje zasady i nie bój się ich oznajmić swojemu otoczeniu. Wiele przykrych sytuacji w życiu wynika z braku komunikacji. Jeśli nie lubisz jak się przy Tobie pali papierosy powiedz to jasno i wyraźnie. Nie bój się reakcji otoczenia.

Jak myślisz jak stać się bardziej asertywnym. Masz jakieś swoje ciekawe sposoby o których nie wspomnieliśmy? Nie bój się zostawić nam komentarza:) Jeśli chcesz naszej pomocy przy swojej wielkiej zmianie zapraszamy do Wyzwania 90 Dni!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz