Nie jestem pesymistą jestem realistą! Czyli jak odnaleźć w sobie szczęście?

Na potęgę posępnego czerepu mocy przybywaj! Czyli jak He-Man może pomóc nam odnaleźć w sobie szczęście. 🙂 Większość ludzi podświadomie, szuka negatywów. Dlaczego tak jest, że ciągle szukamy dziury w całym? Na optymistów często patrzy się jak na szaleńców.

Nie wierzysz, że tak jest? Przejdź się po galerii handlowej albo innym publicznym miejscu i cały czas się uśmiechaj do obcych ludzi.:) Większość z nich będzie się na Ciebie patrzyć jak na wariata albo pijaka. Wielu z nas zadaje sobie pytanie jak odnaleźć w sobie szczęście ale sami często na ludzi uśmiechniętych patrzymy podejrzliwie.

Odnajdywanie w sobie szczęścia jest tematem niezwykle złożonym ale możemy już dziś zwrócić uwagę na kilka szczegółów w naszym życiu które sprawią, że poczujemy się lepiej. Wyobraź sobie Bila Gatesa – założę się, że kojarzysz go uśmiechniętego. Gdyby cały czas marudził , szukał negatywów nigdy by nie doszedł do tego kim jest, a większość nas przeglądałaby facebooka na jakimś urządzeniu od Apple:) Pamiętaj, że ludzie sukcesu są bandą optymistów.

– Po pierwsze nie bądź perfekcyjny! Dla niektórych może to zabrzmieć dziwnie. Ale przesadny perfekcjonizm często przekreśla nasze dążenie do szczęścia. Z jednej strony oczywiście musisz chcieć się stać idealny i doskonały. Ale pamiętaj, że nigdy taki nie będziesz! Ciągłe udoskonalanie siebie jest czymś świetnym ale musisz wiedzieć, że samego szczytu nie osiągniesz. Wiele razy ktoś mi mówił: zacząłbym trenować ale jeszcze nie mam kondycji. Dziwnym trafem każdy człowiek od którego słyszałem te słowa nigdy nie podejmował treningów. Właściwe nastawienie brzmi: zacznę dziś trenować żeby, mieć lepszą kondycję!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

– Odpowiedz sobie na jedno zajebiście ważne pytanie! Co chcesz w życiu robić? Chyba wszyscy znają słowa słynnego Laski 🙂 Jeśli Twoje życie w 100% będzie się składać, że rzeczy które robisz bo musisz, czy takie które nie sprawiają Ci przyjemności sam nie będziesz szczęśliwy. Kolejną odpowiedzią na pytanie: Jak odnaleźć w sobie szczęście? Jest: Zacznij szukać w sobie! Nie musisz od razu rzucać pracy i rodziny i jechać palić różne zioła z Indianami na drugim końcu świata. Biegaj codziennie 5 minut, składaj modele z plastiku, graj w gry planszowe, projektuj międzygalaktyczne stacje kosmiczne! Cokolwiek byle by sprawiało Ci to przyjemność. Jeśli sam nie wiesz co lubisz nie bój się szukać. Internet jest pełny forów tematyczny zrzeszających maniaków wszystkiego od projektowania krzyżówek po analizowanie wielkiego wybuchu. Na pewno znajdziesz coś dla siebie:)

– Nie, no, niet, nope, nein, non – czyli bądź asertywny. Oczywiście nie musisz od razu zostać patologicznie aspołecznym 🙂 Czasem jest tak, że nie jako z rutyny nie odmawiamy pewnym ludziom, przez to nasz własny świat się niebezpiecznie kurczy. Nie bój się czasem odmówić. Jeśli Twój kalendarz jest zapchany do granic możliwości – grzecznie i szczerze powiedz, że nie masz czasu. Jeśli w tym momencie masz zrobić coś dla siebie co od dawna planowałeś, a ktoś prosi Cię o coś mało istotnego – po prostu szczerze i grzecznie powiedz nie:)

– Naucz się czegoś nowego! Za moich czasów system edukacji działał w taki sposób, że większość z nas wyrobiła sobie naturalną niechęć do nauki. Edukacja = Zło. Po szkole średniej czy studiach większość z nas rzuca książki w kąt. Tymczasem okazuje się, że świetnym sposobem na odnalezienie szczęścia w sobie jest nauczyć się czegoś nowego. Nie muszą być to wielkie rzeczy. Obejrzyj film na youtube i stwórz coś swojego, przeczytaj książkę poruszającą interesujący Ciebie temat, zacznij szperać po fachowych forach w internecie. Jak to zrobisz nie ma znaczenia! Ale sam zobaczysz jak się poczujesz kiedy nauczysz się czegoś nowego.

– Pilnuj swoich myśli! Masz czasem tak, że wpada Ci do głowy świetny pomysł a po chwili już sam wymyślasz wymówki czemu to się nie uda? Na pewno wszystkie argumenty które sobie podajesz są rzeczowe i mają sens. Tylko co z tego? Wymyśl słowo lub zdanie które będziesz mówił sam sobie aby przerwać sobie negatywny tok myślowy. Nie musi być to zwykłe „STOP”, może być bardziej epicko np. „Na potęgę posępnego czerepu mocy przybywaj!” 😉

A ty jak odnajdujesz w sobie szczęście na co dzień? Napisz do nas w komentarzu. Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszamy na nasz kanał na youtube!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 2