Kluczowe informacje odnośnie sztuki podejmowania właściwych decyzji.

Podejmowanie decyzji w swoim życiu to sztuka, którą MUSI opanować każdy pretendujący do miana człowieka sukcesu. Brzmi trywialnie? Być może, ale prawda jest taka, że zdecydowana większość ludzi odkłada podejmowanie decyzji w czasie najdłużej jak tylko może. Boi się cokolwiek zmienić w swoim życiu obawiając się mniej lub bardziej wyimaginowanych konsekwencji i w rezultacie bardzo często stoją w miejscu albo zmieniają coś dopiero przyparci do muru lub gdy jest już na to za późno. Umiejętność podejmowania prawdziwych decyzji daje moc, która może zaprowadzić Cię do miejsc o jakich nawet nie śniłeś.

Istnieją pewne konkretne kroki i zasady odnośnie podejmowania dobrych decyzji. Każdy z nas każdego dnia styka się z wieloma wyborami których musi dokonać… część z nich niesie ze sobą małe konsekwencje podczas gdy inne mogę diametralnie zmienić całe życie. Niektóre są proste i oczywiste podczas gdy inne trudne i bolesne.

W przypadku tych drugich istnieje proces który znaczenie ułatwia cały proces.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Kluczowe kwestie w podejmowaniu dobrych decyzji.

 1. Przenalizuj dokładnie cele i wynik jaki chcesz osiągnąć.
 2. Zbierz jak najwięcej faktów oraz informacji, które mogą rzucić więcej światła na każdą z opcji
 3. Zrób sobie burzę mózgów i postaraj się wymyślić jak najwięcej możliwych wariantów decyzji które możesz podjąć w danej sytuacji. Zastanów się które z nich są zgodne z wartościami, które wyznajesz, celami które chcesz osiągnąć oraz przede wszystkimi Twoimi możliwościami na chwilę obecną.
 4. Przeanalizuj możliwie najgorszy scenariusz? Co najgorszego może się stać w momencie gdy podejmiesz złą decyzję. Strach ma wielkie oczy dopóki nie zostanie nazwany. Zastanów się czy będziesz w stanie żyć z konsekwencjami swoich działań?
 5. Stwórz listę plusów i minusów. Zastanów się, które kwestie są dla Ciebie najważniejsze, a które mniej. Czasami stworzenie takiej listy (szczerze!) sprawia, że podjęcie właściwej decyzji staje się dziecinnie proste.
 6. Zdobądź feedback od ludzi Ci bliskich oraz najlepiej takich, którzy znajdują się w pozycji zbliżonej do Twojej. Być może są pewne aspekty o których nie pomyślałeś i dzięki prostej rozmowie spojrzysz na całą sprawę pod zupełnie innym kątem.
 7. Podejmij decyzję i monitoruj jej przebieg. Upewnij się, że osiągnąłeś zamierzony rezultat.

Ważne informacje

 • Nie ma żadnych gwarancji. Nigdy z góry nie wiesz czy decyzja którą podjąłeś jest słuszna, więc musisz być gotowy podjąć ryzyko
 • Szukaj okazji. Jeśli popełniłeś błąd, to potraktuj go jako okazję do nauki na przyszłość. Zresztą bardzo często większość decyzji można odwrócić.
 • Nie stój w bezruchu. Jeśli zrobiłeś wszystko co mogłeś aby podjąć dobrą decyzję i dalej nie możesz się zdecydować, to nie odwlekaj tego w czasie z powodu strachu że nie wiesz jeszcze wystarczająco albo wybierzesz źle.
 • Nie pozwól aby strach Cię powstrzymał. Czasami ludzie są tak sparaliżowani strachem związanym z podjęciem złej decyzji, że panikują i ucieka im obraz tego co chcą osiągnąć. Uwierz w siebie i przede wszystkim zaufaj sobie.
 • Nie roztrząsaj alternatyw. Jeśli po podjęciu decyzji nachodzą Cię wątpliwości i zaczynasz analizować inne scenariusze to tylko podkopujesz to co chciałeś osiągnąć. Jak już dokonałeś wyboru, to pozwól rzuconym kościom potoczyć się do końca. W najgorszym przypadku dostaniesz ważną lekcję od życia.

Po podjęciu decyzji skup się na jak najlepszym wykorzystaniu zasobów które posiadasz aby osiągnąć zamierzony rezultat. Ludzie bardzo często nie doceniają potęgi swojej intuicji – ona naprawdę wie co jest dla Ciebie dobre. Zobaczysz po jakimś czasie, że im więcej podejmujesz trudnych decyzji w życiu tym kolejne stają się coraz łatwiejsze i szybsze…. aż do momentu gdy dokonywanie wyborów stanie się Twoją prawdziwą specjalnością! Wtedy jakość Twojego życia zmieni się diametralnie!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 1

 1. Cóż mogę powiedzieć ………. szczerze ……..chylę czoła za.
  Odwagę – gdyż trzeba mieć sporo odwagi, by z takim przytupem wyjść z szeregu.
  Zuchwałość – bo bez niej sama odwago by nie starczyła.
  Pracowitość – gdyż wiem ile trzeba pracy, by znaleźć schematy naszych przekonań i odnaleźć sposób w jaki te schematy można zmienić tak, byśmy Sami mogli budować nasze przekonania.
  Mądrość – bo bez niej nie bylibyście w stanie docenić tego co zrobiliście
  Współodczuwanie – gdyż dzięki niemu dzielicie się z innymi Swoją Wiedzą
  Chłopaki Szacun