Kilka porad odnośnie obecności Twojego biznesu na Facebook`u.

Marketing na Facebook`u jest obecnie jedną z najtańszych i najskuteczniejszych form dotarcia do Twojego klienta docelowego – zobacz kilka prostych tricków poniżej, aby robić mniej i mieć większe efekty:

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

  1. Postaw na dobrej jakości treść – niech Twoje posty są przynajmniej takie, że sam chciałbyś je czytać (a docelowo takie, aby Twój TARGET CUSTOMER chciał czytać, lajkować i sherować).
  2. Daj ludziom powód, żeby POLUBILI Twój biznes. Wiele osób wysyła zapytanie przez wiadomość lub w komentarzach, aby polubić ich fanpage – wchodzę, a tam nic nie ma, nawet zdjęcia na okładce. Najpierw stwórz dobrej jakości treść, a dopiero potem staraj się przekierować ludzi na swój fanpage.
  3. Trzymaj się tematu Twojej strony. Wklejając śmieszne kotki i posty z 9gag`a czy kwejk`a zdobędziesz może trochę lajków, ale Twój fanpage nie będzie bogaty w potencjalnych klientów.
  4. Zadawaj swoim fanom proste pytania – najlepiej takie na które można odpowiedzieć jednym słowem – będziesz mógł liczyć na dużą aktywność na Twojej tablicy.
  5. Bądź ostrożny z płatnymi reklamami. Można spalić na nich mnóstwo pieniędzy (mam znajomych którzy tracili po kilkadziesiąt tys. zł bez większego zysku) – zabierz się za płatną formę dopiero jak będziesz już ekspertem w marketingu lub zleć to wyspecjalizowanej osobie.
  6. Staraj się zachęcić swoich fanów do aktywnego udziału na Twoim fanpage. To nie ma być grupa gapiów, tylko aktywny klub (raczej fanklub) Twojego biznesu. Zadawaj pytania, organizuj konkursy, dziel się ciekawymi informacjami z życia Twojego biznesu, proś o pomoc.
  7. Mierz efekty swojej pracy – na facebook`u jest bardzo rozwinięty system monitorowania lajków, efektywności postów, aktywności użytowników itp. – jest u góry Twojego fanpage – zaglądaj tam często a zobaczysz, co lubią Twoi klienci.

Jeśli podoba Ci się ten post – oczywiście kliknij łapkę w górę, oraz wklej poniżej linka do Twojego fanpage – dzięki temu cała drużyna AKADEMII BIZNESU będzie mogła zobaczyć Twój fanpage, doradzić co można ulepszyć.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 2

  1. Od kilku miesięcy prowadzę swój fanpage, lecz przepalałem na początku budżet promując posty i nastawiając się na płatne lajki i komentarze, teraz wycofałem się chwilowo z takich dużych nakładów i aktywność nieco ucichła, ale daje sobie czas na naukę i zdobycie prawdziwych fanów. Link do mojego fanpage: https://www.facebook.com/90dnidosukcesu/ , w międzyczasie zmienił nazwę na „moja droga do sukcesu” testuję rozwiązania i liczę na porady z waszej strony. Pozdrawiam.