Kiedy ostatnio widziałeś wschód słońca? Czyli jak wstawać wcześnie rano:)

jak wstawać wcześnie rano blog

Czas jest jedną z niewielu sprawiedliwych rzeczy na tym świecie. Czy jesteś milionerem czy biedakiem każdy z nas dostaje 24 godziny codziennie przez całe życie. Wielokrotnie niestety zdarza nam się wspawać za późno przez co nie jesteśmy w stanie dokończyć wszystkich spraw dnia dzisiejszego. Myślimy nie ma problemu! Przekładamy to na jutro i znowu za późno wstajemy i tak w kółko Macieju.

Kiedy mówicie mi jakie są wasze cele bardzo często słyszę to samo zdanie „Chcę wstawać wcześnie rano” Jeśli chcesz to czytaj dalej jeśli czytasz to o 6:00 rano to możesz sobie pogratulować, że potrafisz coś czego większość z nas nigdy nie osiąga.

1. Jak wstawać wcześnie rano? Tak naprawdę nie jest dobrze postawionym pytaniem. Powinno ono brzmieć: Dlaczego wstawać wcześnie rano? Samo zrywanie się z łóżka dla samego faktu obudzenia się jest bez sensu! Wstałem rano, na zegarku jest 5:00 dookoła zimno ciemno i wszyscy chrapią. I co dalej? Po co to robię? Musisz sam najpierw wiedzieć co chcesz robić rano. Zapisz sobie w kalendarzu codziennie Twój plan na dodatkowe godziny w ciągu doby. Zaplanuj treningi, naukę czy cokolwiek chcesz. Aby osiągnąć cel musimy wiedzieć po co chcemy go osiągnąć.

2. Nocne podjadanie! Niestety tak jakże kusząca czynność nie dość, że powoduje nadwagę to jeszcze pozbawia nas zdrowego snu. Ostatni posiłek zjedz 2 godziny przed snem i zadbaj o to aby nie był on zbyt ciężki. Jeśli zjesz hamburgera z frytkami na kolację nie wyśpisz się. Twój organizm zamiast odpoczywać w nocy będzie walczył z kotlecikiem i bułką pszenną!

3. Zostaw ten nieszczęsny telefon! Muszę zdradzić Ci tajemnicę, twiterr, facebook i inne internetowe pożeracze czasu przetrwają nawet jeśli nie będziesz sprawdzał swoich kont co pięć minut. Pozbądź się z sypialni, telewizora, komputera wszystkich świecących urządzeń. Światło emitowane przez ekran niejako oszukuję Twój mózg, że to jednak nie noc.

4. Pewnie po przeczytaniu poprzedniego akapitu pomyślałeś: Ale ja mam budzik w telefonie muszę go mieć w sypialni! Muszę niestety Cię rozczarować:) Kolejna rada to: trzymaj budzik daleko od łóżka. Pozbądź się możliwości kliknięcia upragnionego przycisku drzemki i położenia się na drugim boku. Najlepiej budzik musi być w takim miejscu abyś musiał wstać i przejść kilka kroków żeby go wyłączyć.

5. Uspokój się przed snem! Dobrym sposobem jak pomóc sobie wstawać wcześnie rano jest wyciszenie się przed snem. Kiedy już położysz się do łóżka (tak bez telefonu;) ) zastanów się co udało Ci się zrobić przez cały dzień. Jasne okaże się, że pewnie masz jeszcze kilka niezałatwionych spraw. Ale zrobiłeś dziś bardzo dużo i jutro też Ci się to uda więc ze spokojem wszystko ogarniesz.

6. Drzemka to twój wróg! Nie możesz przekręcić się na drugi bok! Niestety nie możesz pospać jeszcze pięć minutek. Postanowiłeś, że będziesz wstawać rano to wyskakuj z łózka od razu. Nie daj sobie czasu na negocjacje ze sobą i swoim budzikiem

Wy macie jakiś pomysł jak wstawać wcześnie rano? O której dziś się obudziliście? Napiszcie nam w komentarzu. Jeśli Was zaciekawiłem zapraszam na nasz kanał na youtube po więcej wiedzy!

MateuszKiedy ostatnio widziałeś wschód słońca? Czyli jak wstawać wcześnie rano:)

Dodaj komentarz