Jutro zacznę biegać! Jak skutecznie się zmotywować do działania?

Wielokrotnie powtarzamy sobie w głowie to samo zdanie: „Jutro zacznę cośtam!” Chciałbyś osiągnąć swój cel ale gdy nastaje ten sądny dzień gdy miałeś zacząć co sobie obiecałeś nic nie robisz, albo robisz to bardzo krótko. Słowa motywacja i sukces bardzo często występują obok siebie . Ludzie którzy osiągnęli w życiu coś wielkiego zawsze mówią o kluczowej roli motywacji.

– Nie czekaj na motywację! Pierwsza rada może się wydawać dość dziwna ale czasem po prostu przestań gadać i zacznij działać tu i teraz! Bez żadnego: „jutro słońce będzie w konstelacji dzika więc łatwiej będzie mi zacząć biegać.” Czasem naprawdę potrafimy się oszukiwać latami i czekać na ten doskonały moment aby coś zacząć, ale on nigdy nie przyjdzie. Jeśli chcesz np. malować obrazy idź do sklepu teraz i kup farby! Nie czekaj na promocję czy nowy lepszy model pędzla:). Sam zobaczysz, jak małą czynność potrafi czasem pchnąć nas do wielkich rezultatów.

– Opowiedz znajomym co planujesz! Powiedz ludziom których znasz, co planujesz jeśli się tym zainteresują będą Cię motywować. Może ktoś z nich już ma pewne doświadczenie i podzieli się niem z Tobą? Czasami przez wiele lat robimy ten same błędy marnujemy wiele czasu tylko dlatego, że ktoś nie zwrócił nam uwagi. Nie bój się prosić o pomoc. Jeśli wiesz, że ktoś z Twoich znajomych np. biega od kilku lat poproś go o kilka rad i wspólną przebieżkę. Dzięki temu szybciej osiągniesz rezultaty a to na pewno skutecznie zmotywuje Cię do działania!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

– Słuchaj ulubionej muzyki!. Twój ulubiony kawałek sprawi, że automatycznie poczujesz się lepiej – łatwiej będzie Ci działać w jej rytm. Jeśli masz ochotę tańczyć to tańcz, rozluźnij się, poczuj się swobodnie. Twój mózg automatycznie będzie kojarzył to co robisz z czymś przyjemnym. Muzyka absolutnie nie musi „pasować” do czynności którą wykonujesz możesz nawet składać origami do norweskiego heavy metalu:) Jeśli taka muzyka skutecznie Cię zmotywuje do działania to jej słuchaj!

– Nie bądź dla siebie surowy! Jeśli coś Ci nie wyjdzie, nie musisz od razu twierdzić, że jesteś do niczego. Porażki są jedyną ścieżką do sukcesu. Nie myli się tylko ten co nic nie robi. Jeśli coś Ci nie wyszło postaraj się wyciągnąć jak najwięcej wiedzy z tego i dalej do przodu: ) Jeśli jesteś na siebie zły postaraj się dokładnie przeanalizować co i dlaczego się nie udało. Zastanów się nad wprowadzeniem zmian, może podpytaj kogoś bardziej doświadczonego co w takiej sytuacji zrobić.

– Ciesz się samym faktem działania a nie skupiaj się tylko na rezultatach. Oczywiście zakładane rezultaty i jasne oraz sprecyzowane cele są niezbędne. Ale postaraj się odnaleźć pierwiastek szczęścia w tym co robisz. Samo dążenie do celu może być niezwykle motywujące. Np po każdym biegu pochwal się, że znowu wyszedłeś poćwiczyć. Jeśli pogoda była beznadziejna tym bardziej zasługujesz na trochę miłych słów od samego siebie. Pamiętaj cokolwiek robisz sprawa to, że stajesz się coraz lepszym człowiekiem a to jest powód do dumy – czyli szczęscia:)

A Ty jak motywujesz się do działania? Może zacząłeś coś ostatnio robić i masz ciekawe uwagi. Napisz do nas w komentarzu. Jeśli potrzebujesz naszej pomocy w realizacji swoich celów zapisz się do Wyzwania 90 dni! (https://wyzwanie90dni.pl/)

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz