Jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu! Czyli Jak radzić sobie ze stresem?

Temat stresu jest równie popularny w otaczającej nas rzeczywistości co zdrowe odżywianie i polityczne wojenki. Towarzyszy on nam od samego początku i czasem jest na bardzo przydatny. Już człowiek jaskiniowy odczuwał stres, że nie znajdzie jadalnego grzyba czy nie dopadnie jakiegoś wielkiego zwierza. Pomagało to mu się zmotywować do skutecznego działania. Przeszukiwaniu nowych krzaków czy zmontowaniu większej włóczni:).

Czasy się zmieniły ale schemat nie bardzo. Jadalny grzyb zamienił się w poszukiwanie kasy na spłacenie hipoteki a wielki zwierz w przetrwanie tego corocznego spotkania z zarządem wielkiej i złej korporacji. Niestety skorzystanie z prostej analogii i zabranie wielkiej włóczni do gabinetu szefa nie rozwiąże problemu. Granica pomiędzy tym aby stres nas motywował a paraliżował jest bardzo niewielka.

Po pierwsze zerknij do kalendarza. Zarządzanie czasem jest kluczowe! Jeśli nasz przyjaciel jaskiniowiec przez długi czas odkładał polowanie na jutro z różnych błahych powodów nagle okaże się, że wioska (jaskinia?) nie ma co jeść. W tym momencie już nic mu nie pomoże, sam nie da rady przecież w jeden dzień uzupełnić zapasów które normalnie zbiera się dużo dłużej. Musisz pilnować, aby nie nawarstwiać wielu ważnych spraw na jeden termin. Odwlekanie tego ważnego raportu w nieskończoność może okazać się dla Ciebie równie zgubne co dla naszego przyjaciela. Jeśli już nasz jaskiniowiec zawali terminy polowań definitywne powinien skorzystać z drugiej rady.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Moja babcia mawiała, że jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu. Czasem zdarza się, że w życiu zderzamy się z jakąś nagłą sytuacją, która na pierwszy rzut oka nas przerasta. Wielu z nas w tym momencie niestety skupia się na narzekaniu, lamentowaniu i szukaniu coraz to nowych powodów dlaczego już po nas. Ok ale to już nic nie pomoże! Jeśli skupisz całą swoją energie na szukaniu rozwiązania zamiast na opłakiwaniu nieuchronnej porażki jest szansa, że coś osiągniesz. Oczywiście, życie to nie bajka czasem zdarza się tak, że nie uda Ci się zaradzić danej sytuacji. Ale zobaczysz, że sam ze sobą będziesz się czuj o wiele lepiej jeśli będziesz wiedział, że zrobiłeś wszystko co mogłeś., a nawet więcej. Pomoże Ci to także zarządzać sytuacjami kryzysowymi w przyszłości. Pamiętaj, że na własnych niepowodzeniach można się wiele nauczyć. Działą tu prosta matematyka nawet jeśli szansa powodzenia na wyjście z kryzysu to 1% to i tak jest to nieskończenie więcej niż 0% na które skazujemy się jeśli najzwyczajniej w świecie złożymy broń i poświecimy całego czas i energię na użalanie się nad sobą czy sytuacją w jakiej się znaleźliśmy.

Pójdź na siłkę! Zrób biceps i triceps! Ćwiczenia fizyczne to dobry sposób na to jak radzić sobie ze stresem. Jeśli Twój organizm jest zaniedbany dużo trudniej będzie Ci poradzić sobie ze stresem. Zwróć uwagę, że kiedy jesteś zmęczony lub w kiepskiej formie dużo szybciej reagujesz gniewem na trudne sytuację. Kiedy wracasz po długim dniu pracy i nadgodzinach dużo trudniej Ci zachować spokój. Sprawne ciało pomoże pomoże Ci uporać się z ciężkimi sytuacjami. Oczywiście nie musi to być siłownia. Nie musisz być mistrzem. Wystarczy dodać trochę sportu do życia.

Postaw sobie cele. Kiedy będzie wiedział gdzie i po co zmierzasz dużo łatwiej będzie Ci walczyć ze stresem. Wiele razy denerwujemy się w sytuacjach tego nie wartych. Co z tego że chwilę później przejedziesz przez skrzyżowanie? Co z tego, że się nawet 5 minut gdzieś spóźnisz? Większość takich sytuacji nie ma znaczenia. Niestety nasz umysł bardzo często lubi skupiać się na negatywach którymi sami go karmimy. W tym momencie niejako sami siebie nakręcamy. Jeśli będziesz wiedział dokładnie gdzie i po co zmierzasz łatwiej odróżnisz sytuację które mają znaczenie od tych błahych.

Jaka jest Twoja odpowiedź na pytanie „Jak radzić sobie ze stresem?” Często się stresujesz? Może masz jakiś swój skuteczny sposób? Podziel się z nami opinią w komentarzach. Więcej na ten temat znajdziesz na naszym kanale na youtube.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz