Jak zmienić swoje nastawienie?

Doświadczenie dowiodło, że człowiek który nikomu nie ufa – na pewno zostanie oszukany – Leonardo da Vinci. Oglądałeś ostatnio wiadomości w telewizji? Przeglądałeś internet? Nie masz wrażenia, że jesteś ciągle bombardowany negatywnymi zdarzeniami? Zamachy, kradzieże, morderstwa. Cała ta wycelowana w nas medialna rąbanka nie pozostaje bez wpływu na nasze życie. Świat jest nam pokazywany w czarnych barwach. Wszystkie informacje które do Ciebie docierają muszą być przetworzone przez Twój umysł. Kiedy np. się na kogoś zdenerwujesz i życzysz komuś czegoś złego ta myśl musi być przetworzona przez Twój mózg, automatycznie pojawia się w Twojej podświadomości. Jeśli patrzysz na całe swoje życie przez pryzmat negatywnych sytuacji to tak będzie wyglądał cały Twój świat. Twoja wizja świata, twoje otoczenie będzie obiciem tych negatywnych myśli.

Ok ale jak zmienić swoje nastawienie? Dlatego bardzo ważne jest dbanie o tak zwaną higienę swoich myśli. Jeśli się ubrudzisz to zmieniasz ubranie, jeśli po myciu zębów zostanie Ci na twarzy ślad pasty pozbywasz się go przed wyciem z domu. Tak samo musisz działać ze swoimi myślami. Nie możesz pozwolić aby negatywne myślenie zarówno to które sam sobie wykreujesz (jak życzenie komuś nieszczęścia) czy przekazywane nam przez media zawładnęły Twoim postrzeganiem świata.

Dobrym przykładem na to, że nasze nastawienie ma wielki wpływ na to co robimy są np. rzuty karne w piłce nożnej. Jak to się dzieje, że nawet najlepsi zawodnicy na świecie którzy z 11 metrów trafiają do bramki na treningach z zamkniętymi oczami nagle pudłują w krytycznych momentach? Zaczynają odczuwać strach wątpliwości, pewnie sami wielokrotnie widzieli w życiu jak ktoś inny przestrzelił ten ważny rzut karny. Zaczynają się skupiać na tym co się stanie jeśli spudłują. I często okazuję się, że samo nastawienie w danym momencie jest w stanie zniwelować lata ciężkich treningów.

Dlatego właśnie bardzo ważne jest to aby dbać o nasze myśli. Nie można pozwalać aby w kluczowych momentach naszego życia wątpliwości, obrazy porażek, czy strach przed konsekwencjami zablokowały nasze akcję. Nie możemy do każdego człowieka podchodzić jak do potencjalnego złodzieja przez to, że wielokrotnie widzieliśmy jak ktoś został oszukany. Pamiętaj też, że ludzie o podobnym nastawieniu do życia przyciągają się. Jeśli będziesz pilnował aby w Twojej głowie nie zalęgał się syf automatycznie będziesz otaczał się ludźmi podobnymi Tobie.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Taki system działa np. w przypadku poglądów politycznych, zwróć uwagę, że większość Twoich znajomych ma podobne sympatie w tej kwestii jak Ty. Nie dzieję się tak dlatego, że cała Polska myśli w bardzo zbliżony sposób. Ale właśnie dlatego, że staramy się niejako podświadomie, automatycznie otaczać ludźmi o podobnym nastawieniu do otaczającej nas rzeczywistości.

Pamiętaj, że jeśli Ty komuś źle życzysz to tak naprawdę robisz krzywdę sobie a nie tej drugiej osobie. Twój umysł będzie wizualizował sobie tą sytuację i zatruwał Twoje postrzeganie świata. Jeśli przed założeniem firmy obejrzysz wszystkie reportaże o przekrętach o tym jak urzędnicy, nieuczciwy wspólnicy, kontrahenci itp. zniszczyli wiele biznesów. To jak myślisz jakie będzie Twoje nastawienie mając taki obraz świata? A pamiętaj, że te historię to jest jakiś wycinek całości. Oczywiście nie chodzi o to, żeby patrzyć na świat tylko przez różowe okulary – wszyscy są cudowni i uczciwi na pewno nikt mnie nie oszuka. To jest przegięcie w drugą stronę które jest równie niebezpieczne.

Musimy gdzieś jednak znaleźć ten złoty środek. Nie zakładajmy, że wszyscy są albo tacy albo tacy. Podejdźmy do np. założenia firmy z otwartym umysłem, pozytywnym nastawieniem ale pamiętajmy, że gdzieś tam siedzą krętacze. Świat nie jest ani czarny ani biały.

A ty jak próbujesz zmienić swoje nastawienie? Jakie są Twoje doświadczenia w tej materii? Napisz do nas w komentarzu!

A ty jak próbujesz zmienić swoje nastawienie? Jakie są Twoje doświadczenia w tej materii? Napisz do nas w komentarzu! Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszamy na nasz kanał na youtube!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 1

  1. Ja po prostu nie oglądam już telewizji. Sprzedałem telewizor. Nie oglądam syfu tego chłamu falszerstwa. Pogardy. Brak wstydu. Bez uczuć wszystko rzucone jak by świnki do chlewa. Ale ludzie tacy są. Jeżeli sami nie będą chcieli czegoś zmienić. To żadna siła ich nie ruszy. Łatwiej jest ludziom siedzieć i nic nie robić. Tyko narzekać jak to jest im złe w życiu i jak mają ciężko. Więc ludzie weźcie się w garść i ruszcie się do pracy zamiast siedzieć i narzekać.