Jak zdrowo odżywiać swój umysł?

Nie będziemy tutaj pisać o tym co jeść aby dostarczyć jak najlepszych składników odżywczych dla Twojego mózgu. Zajmiemy się bardziej niematerialną stroną naszej głowy:) Wszyscy z nas miej lub więcej mają pojęcie jak się zdrowo odżywiać. Oczywiście nie zawsze stosujemy tę wiedzę w praktyce. Ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że zamiast Coli powinniśmy pić wodę, zamiast tłustych frytek z sosem surówkę itp. Ale rzadko zwracamy uwagę na to co podajemy na co dzień swojemu umysłowi. Dziś przyjrzymy się dokładniej temu zagadnieniu. Jeśli udało mi się Ciebie zainteresować zapraszam do lektury:)

Wieczne domyślanie się co myślą inni. Wielu z nas ma psychiczną barierę przed zadawaniem szczerych pytań co druga osoba sądzi o nas, czy jakimś naszym konkretnym zachowaniu itp. Uwielbiamy się domyślać, snuć przypuszczenia, podejrzewać co ktoś myśli. Ale jakoś nigdy nie pytamy wprost. Ta wręcz niekończąca się sieć domysłów niestety najczęściej jest opłakana w skutkach. Ciągle wydaje nam się, że ktoś na kim nam zależy ma o nas i o tym co robimy jak najgorsze zdanie. Nie karm swojego mózgu domysłami. Jeśli naprawdę chcesz znać czyjąś opinię, zapytaj się. A jeśli to są zupełnie obce i nic nieznaczące dla Ciebie osoby przestań się tym zamartwiać. Jakie znaczenie ma to co o Twoim ubraniu sądzi Pani w spożywczaku? Podpowiem Ci, że absolutnie żadne. 🙂

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Widzenie świata jako czarno białego. Wiele osób wręcz uwielbia uproszczenia do granic możliwości oraz generalizowanie. Wszyscy „oni” ( kimkolwiek by nie byli ) są, ci źli a my ci dobrzy. Ktoś na kim mi zależy na bank mnie kocha albo nienawidzi. Takie upraszczanie jest objawem lenistwa naszego umysłu. Mówienie oraz myślenie absolutami odciąża nas z konieczności samodzielnej analizy danej sytuacji, postawienia się w skórze kogoś o innych poglądach na daną sprawę. Pamiętam jak w szkole nauczycielka od polskiego przeprowadziła nam genialne ćwiczenie. Na tapecie był jakiś problem natury moralnej. Niestety nie mogę sobie już przypomnieć jaki. Każdy w klasie miał wyrazić swoje zdanie i wypisać kilka argumentów na poparcie swojego punktu widzenia. Następnie polonistka podzieliła nas na dwie grupy i zainscenizowała rozprawę w sądzie. Ale zamieniła nas rolami. Ci którzy byli za mieli szukać argumentów przeciw i na odwrót. Zwycięzcy mieli dostać piątkę, która liczyła się tak jak tak zwana „duża praca klasowa”, więc stawka była poważna:) Nagle okazało się, że z łatwością wcielaliśmy się w skórę naszych oponentów.

Wyraź wdzięczność! Okrutnie często zapominamy o podstawowych przejawach wdzięczności za drobne rzeczy. Słowa proszę i dziękuję uciekają z naszego codziennego słownika w niebyt. Naucz się dziękować ludziom nawet za te najdrobniejsze gesty. Szczególnie ważne jest to w relacji z naszą partnerką/partnerem. Brak tego wprowadza niezdrowe napięcie w relacjach pomiędzy Wami. Niejednokrotnie tak druga osoba ma poczucie, że nie doceniamy tego co ona robi, a zamiast się zapytać wprost tak jak radziłem wcześniej tonie w bezsensowych i złowieszczych domysłach. Tak jak picie wody jest podstawą zdrowej diety tak umiejętność wyrażania wdzięczności jest kluczowe.

Czym karmisz swój umysł? Zauważyłeś u siebie jakieś objawy o których pisałem? Masz może swoje ciekawe wskazówki? Daj znać w komentarzu. Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszamy na nasz kanał na youtube.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz