Jak zarządzać wolnym czasem?

skończyłeś robotę, zrobiłeś zakupy, pocałowałeś swoją lubą lub lubego, odkurzyłeś dom, zjadłeś sałatę na kolację. Masz poczucie, że w ciągu dnia zrobiłeś wiele i należy Ci się odpoczynek. Czas się rozsiąść w fotelu przed TV i zobaczyć co nam serwują nasi przyjaciele w medialnych korporacjach. Dlaczego większość z nas w czasie wolnym stara się odmóżdżyć? Nie mówię, że sama idea jest zawsze zła. Czasem sam lubię sobie odpuścić i oddać się bezmózgiej rozrywce ale czy zawsze musi tak być? Twój czas wolny jest niesamowicie ograniczony (jeśli nie gratulacje 🙂 ) zastanów się ile więcej radości dałoby Ci spędzenie go bardziej aktywnie/kreatywnie.

Bo ja jestem zmęczony! Kiedyś musiałem na treningi jeździć po pracy godzinę komunikacją miejską. Jechałem ćwiczyłem czasu na zmęczenie nie było. Kiedy kupiłem sobie samochód. Zauważyłem, że zacząłem sobie odpuszczać treningi coraz częściej. Nie ma nic bardziej groźnego niż walnąć się na kanapie. Kiedy już pozwolisz zmęczeniu się ogarnąć ono nie odpuści. Ze zdziwieniem zauważyłem, że byłem bardziej zmęczony kiedy pozwalałem sobie pozamulać w domu. W dni gdy nie odpuszczałem treningów byłem bardziej wypoczęty. Dziwne? Nie bardzo, po pierwsze robiłem to co lubiłem więc automatyzmie miałem lepszy humor i brak poczucia winy, że nie dałem rady iść na sale, po drugie sam wysiłek fizyczny jest dla naszego umysłu troszkę jak narkotyk.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Nie ma nic złego w obejrzeniu głupiego filmu/programu! Absolutnie się z Tobą zgadzam. Ale nie wiem czy warto z tego robić swój codzienny nawyk. Kiedy byłem na studiach z przerażeniem odkryłem, że sporo z moich nowych znajomych miało bardzo zbliżone zainteresowania – „W sumie nic” Jaką lubisz muzykę – „Taka jaka leci w radiu” Jakie lubisz filmy „Lubie nowości” Jakie lubisz książki „W sumie nie czytam nic” Jakie masz zainteresowania? „W sumie żadne, muzyka, film”. Naprawdę nie ma w życiu nic co chciałbyś robić bardziej od oglądania w TV kolejną tańczącego i śpiewającego na lodzie rolnika szukającego żony? Uwierz mi, jest na świecie około siedemset czternastu biliardów ciekawych zajęć:) Daj sobie szanse wyłącz TV, radio i zastanów się co tak naprawdę chciałbyś właśnie robić. Nawet jeśli wydaje Ci się to głupie, nieoprawne czy nie pasujące do Twojego wieku. Naprawdę uważasz, że jesteś za stary aby czerpać radość z tego co robisz w czasie wolnym? Kilka lat temu zaproponowałem znajomym żebyśmy zagrali w gry planszowe najpierw patrzyli się na mnie jak na kosmitę ale w końcu dal się namówić dziś przy każdej okazji słyszę ale przywieź jakąś grę ze sobą:)

Pamiętaj, że Twój mózg jest jak mięsień też wymaga ćwiczeń. Pojecie strefy komfortu też pasuje do naszych aktywności w czasie wolnym. Jeśli uda Ci się pokonać przysłowiowego lenia będziesz dużo szczęśliwszy.

Jak Ty zarządzasz sowim wolnym czasem? Masz jakieś ciekawe hobby? Napisz w komentarzu. Jeśli chcesz zmienić z nami swoje życie zapraszamy do Wyzwania 90 dni:)

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz