Jak sprawić aby ludzie cie lubili?

Dlaczego jest tak, że jedni ludzie są niejako z automatu są bardziej lubiani od innych? Masz czasem wrażenie, że nawet jeśli kogoś nie znasz w ogóle albo poznałeś dosłownie sekundę temu to już zacząłeś wyrabiać sobie o nim pozytywną lub negatywną opinię. Często nasze nieświadome zachowania mają bardzo duży wpływ na to jak ludzie postrzegając nas, nasze otoczenie czy nawet nasze firmy. Zastanówmy się jak sprawić aby ludzie bardziej Cię lubili.

Weźmy prosty przykład. Idziesz do dwóch restauracji o tym samym profilu. Powiedzmy, że będą to włoskie knajpy i załóżmy, że lubisz ten typ kuchni. Wchodzisz do pierwszej. Podchodzi do Ciebie kelner, nie uśmiecha się, nie przywitał się. Na wszystkie pytania odpowiada ale szybko i z nutką irytacji w głosie. W drugiej knajpie kelner uśmiecha się do Ciebie, mówi spokojnym i uprzejmym tonem głosu. Zadaje dodatkowe pytania aby pomóc Ci podjąć jak najlepszą decyzję. Oczywiście w pierwszej restauracji będziemy czuć się dużo gorzej i nie będziemy jej chętnie odwiedzać nawet jeśli ma lepszą kuchnię. Jeśli zapytał byś kelnera z pierwszej knajpy czemu jest nieuprzejmy najprawdopodobniej by się szczerze zdziwił (nawet jeśli byłby podłączony do wykrywacza kłamstw:) ) Wiele z naszych zachowań które odstręczają od nas innych jest podświadomych i nawet nie zastawiamy się jak one mogą wpływać na naszą komunikację z innymi ludźmi.

Proszę o uśmiech! Mała rzecz a cieszy. Staraj się uśmiechać częściej kiedy rozmawiasz z ludźmi. Nie zależnie czy jesteś w domu w pracy czy w biurze. Podpytaj się dobrych znajomych albo swojej rodziny czy przypadkiem w czasie rozmowy Twoja twarz nie przypomina bardziej smętnego urzędnika niż pogodnego człowieka. Pamiętaj aby nie obrażać się jeśli odpowiedź będzie inna niż się spodziewałeś. Nie unikaj konfrontacji Twojego obrazu w oczach innych z tym który sam sobie wykreowałeś. Jeśli chcesz się zmienić czasem możesz dowiedzieć się o sobie nowych i nie zawsze przyjemnych rzeczy:) Prosty uśmiech łatwo może sprawić aby ludzie bardziej Cię lubili.

Ważne nie tylko jest co mówisz ale i jak mówisz! Zwróć uwagę czy nie mówisz za szybko, czy artykułujesz każde słowo? Ważne jest aby ton Twojego głosu zawsze był spokojny i rzeczowy. Tak samo jak w poprzednim przypadku możesz poprosić o szczerą opinie wśród znajomych czy najbliższej rodziny. Kiedy z kimś rozmawiasz (szczególnie po raz pierwszy) zwróć szczególną uwagę to sposób swojej wypowiedzi. Oceń czy ton Twojego głosu jest odpowiedni. Czy nie jesteś może zbyt nerwowy lub szybki?

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Bij lewaka, masakruj prawaka! Zastanów się czy warto jest rozprawiać ze wszystkimi na około na tematy polityczne? Ostatnio po kilkunastu latach znajomości dowiedziałem się, że mój dobry przyjaciel ma zupełnie inne poglądy polityczne niż ja. Przez tyle lat mieliśmy dużo ciekawsze tematy do rozmowy. Zamiast się kłócić stwierdziliśmy, że gra nie warta świeczki on myśli swoje ja swoje i wróciliśmy do wspólnych tematów. Nie musisz cały czas być orędownikiem swojej myśli politycznej chłopcy na Wiejskiej i tak mają to gdzieś medalu nie dostaniesz, a możesz zrazić do siebie ciekawych i wartościowych ludzi:)

Ja! Nie skupiaj się zawsze na sobie podczas konwersacji. Wielu z nas robi to niestety zupełnie podświadomie. Zamiast słuchać innych czekamy tylko aby druga osoba skończyła mówić abyśmy mogli opowiedzieć nasze dużo ciekawsze historie:) W ramach ćwiczenia postaraj się przy najbliższej konwersacji ze znajomym lub rodziną skupić się tym co on mówi. Zadawaj dodatkowe pytania drąż wątki które porusza Twój rozmówca. Nie oznacza to oczywiście, że masz w ogóle nie mówić o sobie ale pamiętaj, że dialog to rozmowa dwóch osób a nie następujące po siebie monologi rodem z facebookowych debat politycznych. Jeśli będziesz egocentrykiem trudno będzie o to aby ludzie Cię lubili.

Nie bądź sędzią i katem! Dzisiejszy świat zachęca nas aby ferować wyroki bardzo szybko. Postrzeganie wszystkiego w kategoriach czarne/biała jest bardzo niebezpiecznym uproszczeniem. Publiczne lincze na czasem Bogu ducha winnych ludziach są w internecie wręcz w modzie. Bardzo często jest tak, że za jakąś konkretną postawą czy zachowaniem stoi długa, ciekawa i poruszająca historia. Zamiast oceniać kogoś z góry, postaraj się dowiedzieć dlaczego tak myśli co się stało. Nie musisz się z nim zgadzać ale możesz poznać inne punkty widzenia na świat. Pamiętam jak miałem na studiach współlokatora. Facet był moją przeciwnością w każdym względzie. Od poglądów politycznych poprzez religijne a na światopoglądowych kończąc. Spędziliśmy liczne wieczory debatując przerzucając się argumentami, niejednokrotnie i ja i on musieliśmy przyznać oponentowi rację. Te wieczorne dysputy były stokroć ciekawsze i bardziej pouczające niż rozmowa z przytakiwaczami o takich samych poglądach. Do dziś wspominam je z uśmiechem.

Jakie masz swoje sposoby na to aby ludzie Cię lubili? Podziel się z nami swoją opinią komentarzy. Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszamy na youtube!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz