Jak spożytkować czas w korkach?

Czasy gdy Maluch był szczytem marzeń każdego Polaka na szczęście już przeminęły. Razem ze zwiększeniem się ilości samochodów posiadanych przez nas, przyszła do nas plaga korków ulicznych. Jeśli mieszkasz w jednym z największych miast w Polsce to średnio miesięcznie w korkach spędzasz pi razy drzwi przez oko 8 godzin. To tyle ile zazwyczaj przepracowujemy przez jeden dzień. Rocznie daje to prawie 100 godzin! Na domiar złego, najczęściej w korkach, albo bez refleksji słuchamy tego co właśnie leci w radiu, albo złorzeczymy a to na stan dróg a to na innych kierowców. Nie muszę chyba mówić, że karmienie się negatywnymi emocjami tuż zanim zaczniesz dzień pracy nie jest najlepszym pomysłem na świecie. Polecam Ci spożytkować ten czas bardziej konstruktywnie.

– Dokładnie zaplanuj swój dzień pracy. Wykorzystaj ten czas aby zastanowić się co masz dziś do zrobienia, i jak to zrobisz. Wyznacz sobie zadania priorytetowe i te które są aktualnie mniej istotne. Taka codzienna odprawa z samym sobą bardzo poprawi Twoją wydajność. Nie daj się złapać w pułapkę działania tylko na bieżąco. Jeśli brakuje Ci ciągle czasu w pracy takie codzienne przygotowanie pozwoli Ci go sporo zaoszczędzić. Jeśli należysz tak jak ja do osób które wolą wszystko zapisywać nie bieżąco skorzystaj z funkcji/aplikacji dyktafonu lub rozpoznawania mowy w Twoim telefonie. Nie rób notatek w trakcie jazdy!

– Popracuj nad językiem obcym. Zamiast słuchać 147 notowanie listy przebojów lub relacji z jakiejś bardzo ważnej kłótni politycznej na Wiejskiej poucz się angielskiego, francuskiego czy czego tylko chcesz. Istnieje wiele kursów w formie mp3 lub płyt CD do odsłuchania. Jeżeli jesteś już trochę bardziej zaawansowany możesz słuchać np. podcastów w obcym języku na interesujący Cię temat. Codzienny kontakt obcą mową będzie dla Twojego umysłu świetną rozgrzewką przez długim dniem pracy. Dodatkowo bez poświęcania dodatkowego czasu na lekcje na pewno podniesiesz swój poziom.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

– Zaplanuj swój czas po pracy. Nie tylko nasze życie zawodowe może skorzystać z tego, że będziesz je planował. Postaraj się poświęcić czas spędzony w aucie na wymyślenie ciekawych aktywności w Twoim czasie wolnym. Często jest tak, że kiedy wracamy po długim dniu pracy naszym jedynym marzeniem jest wygodna sofa i pilot od TV. Czas które spędzasz w aucie jest ostatnim momentem kiedy Twój mózg nie pracuje jeszcze na wolnych obrotach i możesz ułożyć sobie w głowie ciekawy zestaw aktywności. Tak jak w poprzednim przypadku odradzam notowanie ręczne w trakcie jazdy:)

– Jeśli nie chcesz poświęcać czasu kiedy stoisz w korku na szlifowanie języka obcego, możesz po prostu posłuchać ciekawych, inspirujących podcastów. Zaczęcie dnia od dawki pozytywów, motywacji, czy wiedzy na temat który Cię interesuję również będzie świetną rozgrzewką dla Twojego umysłu zanim zmierzysz się ze swoimi obowiązkami zawodowymi.

– Uspokój się i uśmiechnij do siebie! Nawet jeśli nie masz ochoty na wykonywanie żadnej z powyższych czynności w trakcie jazdy najzwyczajniej w świecie postaraj się zrelaksować i wyciszyć. Twoje gromkie przekleństwa i wymachiwanie rękami nie sprawią, że ruch na drogach magicznie się upłynni. Wszystkie Twoje nerwy tak naprawdę działają przeciwko tobie, Uśmiechnij się sam do siebie i uspokój burzę myśli w swojej głowie.

Czy Ty masz jakieś ciekawe sposoby na spożytkowanie czasu który spędzasz w korkach daj nam znać w komentarzu. Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszamy na nasz kanał na youtube.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz