Jak się odblokować?

Masz wrażenie, że kręcisz się w kółko ze swoim życiem? Sen – jedzenie – praca/szkoła – i znowu sen. Dlaczego nasze życie tak łatwo staję się szare i powtarzalne? Co stało się z tym optymistycznym młodym człowiekiem, który marzył o zdobyciu świata? Dlaczego dziś te cele zamieniliśmy na wypłatę dziesiątego każdego miesiąca i dwadzieścia kilka dniu urlopu w ciągu roku? Nie obawiasz się, że za 20, 30 może 40 lat spojrzysz na swoje życie i z przerażeniem stwierdzisz, że nic nie osiągnąłeś, że nie udało Ci się spełnić Twoich wielkich marzeń? Na pewno masz wiele racjonalnych wymówek dlaczego tak się dzieje. Spróbujmy wgryźć się w temat Twoich ograniczeń.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

  • Zrobię to jutro! Niezwykle niebezpiecznym nawykiem jest odkładanie wszystkiego na później. Zaczyna się od małych pozornie błahych rzeczy. Później zrobisz pranie, później zmyjesz naczynia i tak dalej. Masz na pewno swoje plany, nie jest tak, że odkładasz je notorycznie? Nie miałeś przypadkiem, zmienić pracy, założyć biznesu zacząć jakiegoś szkolenia? Gdybyś miał wgląd w swoją przyszłość to jak wyglądałoby Twoje życie? Pomyśl, że miałbyś możliwość zobaczenia co może dać Ci podjęta decyzja w perspektywie 5 lat. Dalej odkładałbyś te pozytywne zmiany na później?
  • Chodź na piwko naprzeciwko tam jest mały bar! Tak tutaj będę prawił morały o używkach. Sam lubię czasem wypić piwo czy pójść na imprezę z dobrymi znajomymi. Ale musisz potrafić zachować odpowiednią równowagą. Często używki są odskocznią od problemów dnia codziennego. Najlepszym przykładem są papierosy. Nawet jeśli sam nie palisz doskonale widzisz, że ludzie palą w momentach stresowych. Zamiast skupić się na rozwiązaniu problemu, stawieniu mu czoła uciekają w kojącą używką. Nie muszą być to tylko alkohol czy papierosy. Każde zachowanie może być potencjalnie „używką”. Ucieczka od rzeczywistości nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.
  • Priorytety! Ciągle marnujemy czas. Uwielbiamy oglądać facebooka godzinami, przeglądać przysłowiowe koty na youtube czy oglądać w TV to co akurat leci. Często kiedy już wrócimy po pracy nie myślimy o niczym innym jak tylko o relaksie przed komputerem czy telewizorem. Zastanów się ile rzeczy mógłbyś się nauczyć gdybyś przeznaczył dwie godziny dziennie zamiast na oglądanie telewizji na coś konstruktywnego np. naukę czegoś nowego. Nasz umysł jest niestety tak skonstruowany, że lubi być leniem. Trzeba nad nim pracować aby zmienić te przyzwyczajenia na bardziej konstruktywne.
  • Zazdrość. Ile wspaniałych związków rozpadło się przez nią? Jeśli jesteś ciągle zazdrosny zatruwasz życie swojemu partnerowi i sobie. Zamiast skupiać się na czerpaniu radości z bycia z ukochaną osobą knujemy w głowie wielkie i bzdurne opowieści dziwnej treści z serii: „a co będzie gdy ona w spożywczaku spotka Johnny Deppa. Musisz zdać sobie sprawę, że zazdrość jest kontr-produktywna i niezwykle niebezpieczna. Może zniszczyć Twój związek tylko na podstawie jakichś nierealnych wyimaginowanych scenariuszy które nigdy nie miały i nie będą mieć miejsca!.
  • Przesypianie życia. Wiele osób ma tendencję do tego by spać nie tylko w nocy po 8 godzin ale jeszcze dokładają do tego godzinne lub dłuższe drzemki w ciągu dnia. Jakbyś zliczył te wszystkie nadliczbowe drzemki ile by tego wyszło? Kiedy ostatnio widziałeś wschód słońca w lecie? Naucz się wcześniej wstawać spać regularnie tyle godzin ile powinieneś. Zdziwisz się, jak odkryjesz, że jeśli skrócisz niepotrzebnie długi sen i zastąpisz go konstruktywną aktywnością będziesz miał więcej siły i chęci do życia.

Jak myślisz co Cię ogranicza w życiu? Często marnujesz swój czas? Może masz jakiś swój skuteczny sposób aby temu zaradzić ? Podziel się z nami opinią w komentarzach. Więcej na ten temat znajdziesz na naszym kanale na youtube!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz