Jak radzić sobie w kiepskie dni?

Jak radzić sobie w kiepskie dni BLOG

Czasem, zdarzają się nam się gorsze momenty. Nawet najlepszym i najbardziej zmotywowanym może trafić się dzień z serii: „Nic mi się nie chce, zostawicie mnie w spokoju”. Nie ma w tym nic dziwnego idealny z nas nikt nie jest i nikt nigdy nie będzie. Nie oznacza to oczywiście, że możemy się zawinąć w koc i nie wychodzić z łóżka przez cały dzień. Z naszym wewnętrznym leniem trzeba walczyć na bieżąco alby nie poczuł się zbyt mocny.
– Najpierw praca potem przyjemność! Niestety w te gorsze dni najlepiej nie odkładać nic na później. Rano jeszcze będziesz miał w sobie trochę energii i kreatywności które niestety znikną po jakimś czasie. Zmierz się z najgorszymi i najcięższymi obowiązkami od razu. Po pierwsze będziesz miał to z głowy, a po drugie poczucie ulgi od razu poprawi Ci humor.

– Pójdź na spacer! Wyjdź na chwilę z domu i się przewietrz. Trochę, świeżego powietrza pomoże Ci się odprężyć i naładować akumulatory. Dzięki temu łatwiej będzie Ci stawić czoła zadaniom, które jeszcze masz przed sobą. Wystarczy dosłownie 10-15 minut abyś poczuł się lepiej.

– Ułóż sobie plan i ustal ramy czasowe! W te gorsze dni jest dużo większa szansa, że będziesz na siłę szukał wszelkich wymówek aby nie robić tego co musisz. Cztery wizyty w toalecie, sześć kaw czy piętnaście przerw na papierosa w ciągu godziny skutecznie oddalą moment ukończenia tego co miałeś zrobić. Rozpisz sobie co i w jakim czasie musisz wykonać i trzymaj się tego planu bez względu na to jak ciekawe będą posty na facebooku:)

– Popraw komuś humor! Zwykły uśmiech jest zaraźliwy. Pomóż komuś, komu wcale nie musisz. Taki niewymuszona uprzejmość na pewno spotka się z miłą reakcją. A tak jak pisałem uśmiech jest zaraźliwy. Od razu poczujesz się lepiej. Może osoba, której właśnie pomogłeś ułatwi Ci jakoś przebrnięcie przez ten gorszy dzień?
Jak Ty sobie radzisz w te grosze dni? Może masz jakieś uwagi? Koniecznie daj znać w komentarzu. Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszam na nasz kanał na youtube!

MateuszJak radzić sobie w kiepskie dni?

Dodaj komentarz