Jak poradzić sobie z przeszłością?

Człowiek który nigdy nie przeżył niczego złego będzie miał problem z osiągnięciem sukcesu. Czyli: jak poradzić sobie z przeszłością? Strach przed porażką często jest paraliżujący. Gdyby ktoś dał nam wybór chętnie wybralibyśmy życie bez niepowodzeń. Przystanie na taką propozycje było by najgorszą rzeczą którą mógłbyś sobie zrobić. Porażki czy inne złe momenty są kluczowe dla kształtowania kim jesteśmy oraz dla naszego rozwoju.

– Wykorzystaj swoje błędy dla innych! Ty już je popełniłeś w przeszłości dlaczego skazywać na nie kolejne osoby? Jeśli przeszedłeś przez te wszystkie złe sytuację masz w sobie wielką wiedzę i potencjał! Podziel się nim z innymi! „Dziękuje” od osoby której bezinteresownie pomogliśmy uniknąć poważnych potknięć niesamowicie podbuduje Cię na duchu. Od razu spojrzysz na sibie znacznie łaskawszym okiem.

– Nie pozwól aby to porażka stała się integralną częścią Twojej historii. Zawsze pamiętaj jak wiele już osiągnąłeś. Wielu z nas ma tendencje do wyolbrzymiania negatywów i negowania pozytywów. Jeśli miałbyś napisać o sobie książkę naprawdę chciałbyś aby składała się ona z pasma porażek? Zwróć uwagę na to w codziennym życiu. Czy nie jest tak, że kiedy rozmawiasz ze znajomymi/rodziną skupiasz się głónie na negatywach? Opowiedz ludziom ze swojego otocznia jak wiele Ci się udało i jakim ciekawym człowiekiem jesteś.

– Szanuj swoje błędy z przeszłości! Często zadajemy sobie pytanie dlaczego to akurat musiało się przydarzyć właśnie mi. Spróbuj spojrzeć na to z innej perspektywy, Twoje błędy i niepowodzenie ukształtowały Cię takim jak jesteś dzisiaj. Ciągłym rozpaczaniem nie zmienisz przeszłości ale możesz zniszczyć sobie przyszłość! Szanuj to co jeszcze przed Tobą. Jeśli ciągle będziesz patrzył w przeszłość zabraknie Ci czasu na pracę nad tym co naprawdę ważne i nad tym na co masz wpływ: teraźniejszość i przyszłość. Znacząco ułatwi to Tobie poradzenie sobie z przeszłością.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

– Nazwij swoje błędy po imieniu! Zapisz na kartce wszystko to co Cię droczy z przeszłości. Nazwij każdą porażkę po imieniu. Patrząc na nie z tej retrospektyw postaraj się dokładnie nazwać to co Ci nie wyszło. Następnie weź tę kartkę i podrzyj ją, zdepcz, napluj na nią, porwij a na koniec spal. Od razu poczujesz ulgę. Możesz to zrobić tańcząc przy dźwiękach Twojej ulubionej muzyki. Pozwól Twoim złym emocjom ujść z Twojego umysłu.

– Wykorzystaj swoje błędy z przeszłości aby pomóc przyszłemu sobie. Thomas Watson Sr powiedział kiedyś „Najszybszym sposobem na sukces jest podwojenie ilości porażek”. Zastanawiasz się jak poradzić sobie z przeszłością? Przekuj ją w sukces! Jeśli już masz zastanawiać się nad swoimi starymi błędami poddaj je szczegółowej analizie i wyciągnij wnioski. A jak już to zrobisz powtórz to jeszcze trzy razy. To jest świetny sposób jak poradzić sobie z przeszłością. Pamiętaj aby analizy dokonać tylko i wyłącznie merytorycznie. Negatywne uczucia co do siebie nic nie pomogą. Proporcję pozostają niezmienienie bądź gotowy na 99 porażek i jeden sukces.

– Było minęło kij z tym!. Maszyny czasu nie wymyślisz(ale w sumie mogę się mylić:) ) w przeszłości nic nie zmienisz. Wybacz sobie. Bardzo złą rzeczą którą możesz sobie zrobić jest ciągłe obwinianie się za minione niepowodzenia. Wrzuć na luz i uspokój się:). Nic już nie zmienisz a tylko pozwolisz narastać swojej wewnętrznej frustracji która na bank nie poprowadzi do niczego dobrego.

Co myślisz na ten temat? Jak radzisz sobie z demonami przeszłości? Masz jakieś pytania? Napisz do nas w komentarzu 🙂 Jeśli chcesz naszej pomocy w swojej wielkiej zmianie zapraszamy!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz