Jak poprawić swoje relacje z ludźmi za pomocą zmiany mowy ciała?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – to stare polskie powiedzenie ma w sobie wiele prawdy. Na komunikację międzyludzką w 70% składa się obraz Twojej osoby, sposób poruszania. W 23% tworzy ją Twój ton głosu, modulacja, tempo mówienia. Pozostałe 7% to słowa, które wypowiadasz – warto więc popracować nad swoim wizerunkiem – oto kilka cennych porad na ten temat…

Zacznijmy od Twojego głosu

12 lat doświadczenia przy szkoleniach z rozwoju osobistego, oraz relacji damsko-męskich i fakt, że rozprawę magisterską pisałem właśnie z tematyki mowy ciała sprawiły, że doskonale znam najczęściej popełniane przez ludzi błędy. Zarówno dla Panów jak i Pań problemem jest zbyt słaby głos, za szybkie mówienie, za wysoki ton i brak dostosowania się do sposobu mówienia rozmówcy.

Jeśli chcesz, by to, co mówisz było dużo lepiej postrzegane przez innych zacznij od ćwiczenia siły swojego głosu. Układ strun głosowych w Twoim gardle jest mięśniem, jak każdy inny w Twoim ciele i zwłaszcza u osób nieśmiałych nie jest ćwiczony – a wiadomo niećwiczony mięsień zanika. Zacznij więc trenować – 3 razy dziennie przez około minutę krzycz na całe gardło – możesz drzeć się w rytm ulubionej piosenki, śpiewać, kłócić z teściową. Zobaczysz, że już po pierwszym razie Twój głos nabierze mocy.

Zacznij mówić niższym tonem i wolniej – trenuj w domu a potem przy ludziach. Zobaczysz, że Twój głos będzie znacznie milszy dla ucha i będzie zwracał uwagę innych ludzi. Stosuj świadome pauzy przy mówieniu – daj chwilę czasu, aby umysł rozmówcy przetworzył to, co powiesz.

Ludzie lubią Cię, ponieważ masz z nimi wspólne cechy. “Przeciwieństwa się przyciągają” jest największą bzdurą, jaką ludzie stworzyli w swojej cywilizacji. Ludzie lubią się, bo mają te same zainteresowania, zachowują się podobnie lub mają podobne wartości w życiu. Jeśli chcesz zdobyć sympatię innych – dostosuj się do ich sposobu mówienia.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Zacznij od naśladowania tempa, tonu i konkretnych słów, których używa druga osoba. Ja wiem, że każdy chce być oryginalny, każdy chce być sobą – ale chcesz być sobą, czy chcesz osiągnąc sukcesy w relacjach z innymi ludźmi? Gdy Twój rozmówca mówi cholernie wolno i jest flegmatykiem a Ty wyjedziesz do niego z pełną energii torpedą zdań – nie oczekuj, że osiągniecie nić porozumienia…

Twoje ciało

To w jaki sposób się poruszasz jest bardzo ważnym czynnikiem obrazu Twojej osoby. Zarówno kobiety jak i mężczyźni podświadomie odbierają i analizują Twoją mowę ciała. Płeć przeciwna od razu widzi, czy jesteś atrakcyjną, pewną siebie osobą. Ta sama płeć rozpoznaje, czy warto z Tobą konkurować. W ciągu kilku sekund może podjąć decyzję: czy zacząć zabiegać o Twoje względy bo jesteś wyżej w hierarchii społecznej, czy może podporządkować Cię sobie i użyć jako narzędzia.

Pierwszym ćwiczeniem jest Twoja postawa – przestań się garbić, wypnij do przodu klatę (lub biust) i poczuj gigantyczną pewność siebie. Już w siódmym dniu programu Wyzwanie90dni® jest doskonałe ćwiczenie na zbudowanie potężnej pewności siebie. Zacznij chodzić pewnym krokiem, zawsze patrz swojemu rozmówcy głęboko w oczy i trzymaj otwartą postawę ciała. Zacznij to trenować codziennie, a zobaczysz że pewne nawyki staną się dla Ciebie automatyczne.

Kiedy siedzisz z kimś – nigdy nie siadaj na przeciwko. Jest to układ konfrontacji i ludzie mają w nim tendencję do spierania się – a przecież nie o to Ci chodzi. Zdecydowanie lepiej usiąść obok siebie lub pod kątem 90 stopni – tego typu układ zachęca do współpracy – patrzycie wtedy w jedną stronę i idziecie razem zmierzyć się z całym światem.

Zacznij być liderem (lub liderką) w swoim towarzystwie. Przy spotkaniach nie chowaj się w kąt, ale zacznij być w centrum. Wychodź z inicjatywą różnych imprez, oraz wspólnych wyjść. Zapraszaj innych ludzi – zobaczysz, że Twoja samoocena zacznie rosnąć, a wraz z nią ocena Twojej osoby przez innych ludzi.

Krzysztof Król

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 2

  1. Ja strasznie dużo i szybko mówię …Dla tego zaczełem robić przerwy między rozmową … Dało to mega rezultaty ….Lepiej jest mi się dogadać Garbienie się też było moim problemem Bo od razu od początku byłem na straconej pozycji …..Jak tak ofiara losu….Dzięki Miejcie dzisiaj wspaniały dzień