Jak poprawić swoje nastawienie do życia.

Mwoje nastawienie do życia jest jednym z kluczowych czynników determinujących Twoje szanse na odniesienie sukcesu. Spotkałem w życiu wielu ludzi, którzy dokonali niesamowitych rzeczy. Wszyscy bez wyjątku byli pozytywnie nienastawieni do życia. Można by się pokusić o wniosek, że skoro już mają tak wiele i im się udało to nic dziwnego. Nic bardziej mylnego. Ci ludzie potrafili przychylnie patrzeć na siebie i swoje pomysły zanim osiągnęli życiowy sukces. Powiedzcie sami czy wyobrażacie sobie milionera który doszedł do wielkich pieniędzy ciągle marudząc i widząc się przy tym tylko w czarnych barwach. Nastawienie do życia niejako determinuje czy mamy szanse osiągnąć sukces. Jak niby masz zarobić miliony jeśli nie spróbowałeś nawet zarobić dziesiątek tysięcy?

– Nie przestawaj się uczyć! Większość z nas po ukończeniu szkoły średniej lub wyższej z radością rzuca książki w kąt z gromkim okrzykiem „nigdy więcej!”. Nasz umysł podobny jest do mięśnia, gdy przestaniemy go ćwiczyć rozleniwi się. Jeśli nie będziesz uważał Twój mózg przejdzie na emeryturę w wieku 25-30 lat! Nauka nie musi być nieprzyjemna. Zastanów się co Cię interesuję, na jakim polu widzisz potencjał do rozwoju czy zarobku. Idź właśnie w tę stronę. Pamiętaj możliwości są nieograniczone. Na początku będzie Ci trudno się przyzwyczaić jeszcze raz do nauki. Nic w tym dziwnego. Znowu posłużę się analogią do mięśni. Jeśli przez 10 lat nie ćwiczyłeś i nagle wrócisz do pracy nad sobą początki będą trudne. Ale pamiętaj gdy zaczniesz osiągać pierwsze rezultaty spojrzysz na siebie przez zupełnie inny dużo lepszy pryzmat!

– Uśmiechaj się częściej! Daj sobie trochę śmiechu w życiu. Trudno, żeby mieć pozytywne nienastawienie do samego siebie jeśli jesteś ciągle markotny i masz nieustanie minę niczym zbity pies. Oczywiście możesz powiedzieć, że nie masz powodów do śmiechu, że wszyscy na około są tacy? Ale co w związku z tym? Jeśli w Twoim otoczeniu brakuje uśmiechu i gromkiego śmiechu postaraj się sam go wprowadzić. Dobry nastrój jest tak samo zaraźliwy jak ziewanie. Uśmiechaj się częściej na co dzień!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

– Zwolnij tempo, rzuć okiem na piękny świat dookoła! Przez lata zapominamy jak cieszyć się z małych rzeczy. Większość życia za czymś gonimy, czekamy na wiekopomne wymarzone chwile. Naucz się doceniać te małe, drobne przyjemności w życiu. Jeśli wracasz późno wieczorem do domu przystań na chwilkę aby podziwiać zachód słońca. Kiedy ostatni raz patrzyłeś w gwiazdy? Świat pełny jest cudów, które niestety z wiekiem nam powszednieją. Musisz z tym walczyć!
– Nie zadręczaj się! Nawet jeśli coś w życiu Ci nie wyszło nie jest to powód aby rozpaczać. Porażka jest czymś zupełnie naturalnym i musisz nauczyć się z nią żyć. Jeszcze nie raz potkniesz się na swojej drodze do sukcesu. Naucz się wyciągać konstruktywne lekcje ze swoich niepowodzeń. Ludzi mądrych poznaje się po tym, że potrafią wyciągać wnioski ze swoich porażek. Wieczne poczucie winy Cię nigdzie nie zaprowadzi!

– Bądź architektem swojego życia! Zastanów się czy Twoje życie nie jest tylko odpowiedzią na to co się Tobie przytrafia po drodze? Nie poddawaj się losowym wiatrom, stań się swoim, sterem żeglarzem i okrętem! Weź życie w swoje ręce. Zacznij planować i długo i krótkoterminowo. Zastanów się co chciałbyś osiągnąć do końca tygodnia a co do końca tej dekady! Sam zobaczysz, że spojrzysz na siebie o wiele przychylniejszym okiem.

Daj znać w komentarzu czy podobał Ci się ten tekst. Masz jakieś uwagi a może ciekawy temat który powinniśmy podjąć napisz do nas:)

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 3