Jak poprawić samodyscyplinę?

Bardzo łatwo jest sobie coś postanowić. Prawdziwą sztuką jest tego dotrzymać. Często obiecujemy sobie, że zaczniemy coś robić regularnie czy bardziej dbać o siebie. Niestety większość z tych postanowień albo w ogóle nie wchodzi w życie, albo bardzo szybko je porzucamy. Bez samodyscypliny nie będziemy w stanie skierować życia na pożądane przez nas tory. Liczy się nie to co sobie postanowimy, ale co zrobimy w tym kierunku.
Zacznij od czegoś drobnego! Większość z nas próbuje od razu postawić swoje życie na głowie. Jeśli masz problem z samodyscypliną dodaj do swojego planu dnia jedną małą rzecz, którą będzie łatwo osiągnąć. Na przykład, jeśli chcesz popracować nad swoją dietą zaplanuj, że do każdego posiłku wypijesz dużą szklankę wody. Jeśli zaczniesz pracować nad małymi zmianami, te wielkie przyjdą łatwiej.

Zasada jednej minuty! Nie musi być to konkretnie 60 sekund, możesz ustanowić sobie jakikolwiek interwał czasowy (byle nie za długi!). Od momentu pomyślenia o danej czynności musisz zacząć coś robić w tym kierunku w założonym przez Ciebie czasie. Jeśli wieczorem przejdzie Ci przez myśl, że przydało by się posprzątać. Musisz zacząć działać w ciągu np. 60 sekund.

Łącz nawyki! Jeśli już masz jakiś nawyk i coś robisz o określonej porze dnia. Dodaj do niego coś nowego. Najłatwiej będzie połączyć coś ze śniadaniem. Np. rozpisz sobie na kartce plan działania na ten dzień albo idź na krótki spacer od razu jak skończysz jeść.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Zapisuj swoje sukcesy. Jeśli np. chcesz trenować nanieś w kalendarzu każdy zaplanowany trening. Kiedy skończysz zaznacz to sobie. Co dziennie będziesz widział postępy w swoim działaniu. Znacząco ułatwi Ci to utrzymanie dyscypliny.

Konkrety! Jeśli czegoś chcesz musisz nie tylko skupić się na rezultacie. Dokładnie zaplanuj sobie co, jakimi środkami i w jakim czasie chcesz osiągnąć. Ogólnikowe i chaotyczne podejście do sprawy bardzo utrudni Ci utrzymanie dyscypliny podczas realizacji Twojego celu.

Czy jesteś zdyscyplinowany? Jakie masz swojej sposoby, aby trzymać się postanowień? Koniecznie daj znać w komentarzu. Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszam na nasz kanał na YouTube!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 6

  1. Miałem olbrzymi problem z samodyscypliną. Wszystko odwlekałem do ostatniej chwili i sprawy się strasznie nawarstwiły. W końcu wziąłem się za siebie i pozałatwiałem większość spraw. Niektóre wymagały poprostu wykonania jednego telefonu (śmiech). Napisałem większość, bo co jakiś czas wyskakuje jakaś stara sprawa. Ale teraz nie odkładam na później tylko załatwiam od ręki. A ja mam spokojną głowę ? I mam wspaniały dzień.

  2. Z samodyscypliną jest najtrudniej. Często jest tak,że chciało by się coś zrobić, nawet się zaplanuje, ale jakiś wewnętrzny „głos” mówi co innego i wtedy odkładamy na później lub robimy coś innego. Postanowiłam skorzystać ze wskazówek w tym artykule i zwalczać w sobie, odkładanie na później. Dziękuję za pomysły. Pozdrawiam:)

  3. Duzo spraw na glowie utrudnia dyscypline,dlatego zrobilam liste wszystkich spraw i co sie okazalo ,ze 80% jest nie potrzebna.Teraz mam pare tylko spraw i powoli dyscyplina sie udaje .Nie mowie ,ze jest super lecz w 50%lepiej tak wiec postep jest.

  4. Niestety ciągle muszę walczyć ze sobą w kwestii samodyscypliny. Ogólnie mam wrażenie, że problem może wiązać się ze zbyt dużą ilością spraw, tematów, obowiązków i zobowiązań, które mam. Raz zrobiona zaległość później się nawarstwia i :-)w pewnym momencie staje się tego za dużo. I wtedy trochę traci się koncentrację. Przynajmniej w moim przypadku tak jest ale staram się z tym cały czas walczyć. Twój artykuł (jak również inne) pomaga mi w pracy nad sobą . Wielkie dzięki! 🙂