Jak podnieść samoocenę?

To przez jaki pryzmat patrzymy na siebie determinuje bardzo wiele rzeczy w naszym życiu. Gdyby Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo nie wierzyli w siebie nie wiedziałbyś dziś kim są. Wielu z nas bardzo często nie dostrzega swoich osiągnięć. Jak wygląda u Ciebie kwestia samooceny czy zastanawiałeś się kiedyś jak ją podnieść? Istnieje kilka prostych sposobów które mogą Ci pomóc

Zacznij pomagać!

Nie musisz od razu zakładać międzynarodowej fundacji. Ustąp miejsca osobie starszej w komunikacji miejskiej. Podnieś z ziemi monetę która komuś wypadła w sklepie. Powiedz spontaniczny kompletem na przykład ekspedientce w sklepie. Takie małe proste dobre uczynki sprawią, że będziesz się czuł lepiej ze sobą.

Zapisz na kartce swoje osiągnięcia!

Jesteś pewien, że nic w życiu nie osiągnąłeś? Usiądź spokojnie kiedy nikt Ci nie będzie przeszkadzał i zapisz wszystkie swoje dokonania. Pracujesz dorywczo – jesteś zaradny! Masz pracę, mieszkanie, rodzinę dzieci? To wszystko są osiągnięcia których bardzo często nie dostrzegamy. Nie umniejszaj swoich dokonań nie patrz się zawsze na innych. Musisz doceniać i pielęgnować Twój wizerunek siebie.

Spójrz na zapisaną przez siebie kartkę!

Przeczytaj swoje osiągnięcia, które spisałeś. Naucz się je doceniać nie możesz zawsze uważać, że osiągnąłeś za mało za słabo. Przeczytaj spokojnie swoje dokonania spróbuj spojrzeć na nie z nowej perspektywy. Uśmiechnij się do siebie.

Zastanów się co negatywnie wpływa na Twoją samoocenę.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Zastanów się czy ktoś z otoczenia lub jakieś sytuacje życiowe obniżają Twoją samoocenę. Czy ktoś lub coś sprawia, że zawsze czujesz się gorszy? Utrata pracy czasem jest początkiem czegoś dużo lepszego. Zakończenie związku nie musi oznaczać końca świata. Ziemia się od tego nie zatrzyma! Zacznij patrzyć na swoje niepowodzenia jako na świetne okazje do nauki oraz szanse na początek czegoś nowego. Pamiętaj coś się kończy coś się zaczyna.

Opisz siebie!

Kim jesteś, gdzie mieszkasz, co robisz, jak wyglądasz? Jeśli się okaże, że coś Ci się nie podoba opisz na kolejnej kartce co i kim chciałbyś być . Unikaj ogólników musisz być jak najbardziej dokładny: jak chcesz się ubierać, jakie chcesz mieć relacje z innymi ludźmi, jakiechciałbyś mieć cechy charakteru. Pamiętaj całego świata nie zmienisz ale możesz zmienić siebie. Najważniejsze zmiany zachodzą w nas samych.

Rób co sprawia Ci przyjemność.

Kiedyś ćwiczyłeś sztuki walki, składałeś origami, tańczyłeś w zespole ludowym? Wróć do tego rób co kochasz. Pozwoli to odbudować swoją pewność siebie. Sam zobaczysz, że taka prosta sprawa jak powrót do treningów może kolosalnie zmienić sposób w jaki na siebie patrzysz.

Nagradzaj się!

Jeśli zrobisz coś dobrze pochwal sam siebie. Jeśli masz jakiś medal powieś go na ścianie tak, żebyś go codziennie widział. Nie ma nic złego w komplementowaniu samego siebie. Jeśli zrobiłeś coś dobrze musisz najpierw sam siebie docenić. Nie muszą to być od razu wielkie sprawy. Naucz się dostrzegać te małe sukcesy w Twoim życiu.

Jeśli chciałbyś abyśmy pomogli Ci podnieść Twoją samoocenę dołącz do nas! A jak Ty radzisz sobie ze swoją samooceną? Masz jakieś pytania do nas? Napisz w komentarzu! 🙂

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz