Jak odnaleźć swoją pasję?

Ostatnio rozmawiałem z jednym z moich znajomych i powiedział mi, że nudzi się w swoim wolnym czasie. Z jednej strony mnie to zaskoczyło, z drugiej mam świadomość, że wielu ludzi ma ten sam problem. Wolny czas jest bardzo ograniczonym zasobem dlatego powinniśmy zadbać aby robić wtedy co tak naprawdę lubimy. Z pasją czy hobby w życiu jest troszkę jak z miłością. Ciężko ją znaleźć na siłę, ale jeśli będziemy siedzieć w domu owinięci kocem nie pozwolimy jej nas odnaleźć.

– To co chce robić wydaję się głupie! Nie jest, a nawet jeśli jest to co z tego? Pasja ma sprawiać radość Tobie. Ma być odskocznią od rzeczywistością a nie polem do popisu przed światem na facebooku. Jeśli coś naprawdę lubisz to rób to niezależnie od tego czy komuś może się to wydawać głupie. W jednym z krajów skandynawskich bardzo popularne wśród młodych ludzi jest jeździectwo konne z przeszkodami. Z tą małą różnicą że konia zastępuje pacynka na kiju:) Nie przejmuj się opinią innych to jest Twoje, życie i Twoja sprawa.

– Próbuj tak wiele rzeczy jak możesz! Jeśli nie spróbujesz wędkarstwa nigdy nie będziesz wiedział czy tak naprawdę je lubisz czy nie. Wśród swoich znajomych na pewno masz ludzi którzy mają róże pasje. Pogadaj z nimi, że chciałbyś spróbować z ciekawości. Dla większości ludzi z pozytywnym bzikiem na jakimś punkcie mało co jest bardziej przyjemne niż wprowadzanie kogoś nowego w tajniki jego hobby. Nie bój się pytać ludzi. Sam będziesz zaskoczony z jaką pozytywną reakcją się spotkasz.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

– Nie stać mnie! Musisz mi zaufać na słowo ale jest to bzdura. Kiedy już wciągniesz się w jakieś hobby sam automatycznie zaczniesz kontrolować wydatki tak abyś miał pieniądze na to co kochasz. Mało rzeczy uczy zarządzania pieniędzmi tak dobrze jak własna pasja do czegoś. Oczywiście zawsze pozostaje kwestia wydatków początkowych. Jeśli nie mówimy o skokach na nartach z helikoptera w Himalajach to najczęściej albo możemy pożyczyć co potrzebujemy albo w najgorszym przypadku niskim kosztem wynająć.

– Nie inwestuj za dużo na początku! To jest druga strona medalu wielu nowicjuszy po kilku minutach ma ochotę kupić najnowocześniejszy i najdroższy sprzęt jaki można znaleźć na rynku. Kiedy tak naprawdę to wszystko nie jest im potrzebne. Posłużę się prostym przykładem biegania. Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć pierwsze kilometry możesz spokojnie pokonać w starych butach i zwykłych spodenkach i koszulce. Zacznij inwestować w sprzęt dopiero po jakimś czasie kiedy już regularnie będziesz biegał. Jeśli będziesz już miał jakieś doświadczenie podejmiesz lepsze decyzje przy zakupie. Nie zawsze musisz się kierować tylko opną innych.

Masz jakiś ciekawą pasję , którą chciałbyś zarazić innych? Może masz jakieś uwagi? Daj nam znać w komentarzu. Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszamy na nasz kanał na YouTube.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 1