Jak mieć szczęśliwy związek.

Kiedy już jesteśmy w związku z drugą osobą zwyczaj tak jest, że na początku wszystko jest wspaniale i dzieję się niejako automatycznie. Jednak po jakimś czasie dopadają nas demony codzienności i przestajemy zwracać uwagę na pewne rzeczy. Nie robimy tego ze złej woli. Niestety lenistwo i utarte schematy bardzo często są naszą drugą naturą i potrafią zepsuć nawet najlepszą relację. Do tego by być ze sobą latami samo uczucie nie wystarcza jak we wszystkim wymagana jest ciężka praca nad sobą Wymienię tu kilka kwestii które pomogą Ci mieć szczęśliwy związek. Jeśli jesteś zainteresowany – a wnioskuje, że jesteś bo czytasz dalej zapraszam do lektury:)

Rozkaz jest rozkaz! Zwróć uwagę jak się do siebie odzywacie. Nie jest tak, że po pewnym czasie brzmi to wszystko jak komendy wojskowe? Gdzie byłaś, jak minął dzień, co w pracy. Brzmi to wszystko bardziej jak rozkaz niż rozmowa 🙂 Tak jak kiedyś postaraj się zapytać o marzenia, co mógłbyś zrobić aby sprawić drugiej osobie przyjemność. Zadawaj te pytania aby na nowo odkrywać swoją lepszą połówkę.

Małe przyjemności! Często zatracamy się w szarej codzienności niejako zakładając, że jak już macie te dzieci albo wybraliście już dla nich imiona to nic nie trzeba robić. Jest to błąd. Rób małe niespodzianki dla drugiej osoby. Zostaw miły liścik w portfelu przyklej na lodówce kartę z prostym „Kocham Cię” . Kup jakiś mały prezent cokolwiek aby bezinteresownie sprawić aby Twoja ukochana osoba się uśmiechała. Zbyt wielu ludzi myśli, że do stworzenia dobrego związku trzeba kasy. Jest to straszna bzdura. Nauczcie się cieszyć się sobą i róbcie sobie małe niespodzianki. Czasem zadzwoń do drugiej osoby i powiedz: „Dzwonie, żeby Ci powiedzieć, że Cię bardzo kocham pa” I się rozłącz. W ten sposób stworzycie niejako samonapędzającą się machinę drobnych uśmiechów.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Życie ( w związku ) jest sztuką kompromisów! Bardzo często zdarza się tak, że wymagamy czegoś od drugiej osoby niejako z automatu. Zapominając, że dużo łatwiej by było porozmawiać i powiedzieć sobie pewne rzeczy wprost. Ustalcie razem priorytety jakie zachowania u drugiej osoby Was szczególnie irytują (nie traktujcie tego jako powód do kłótni!) Bardzo często są to rzeczy błahe. Naprawdę możesz sprzątać te skarpetki z podłogi a ona może nie wyrzucać Twoich rzeczy bez pytania. Pogadajcie ze sobą i razem popracujcie nad jakością Waszego życia. Możecie mi wierzyć to bardzo pomaga mieć szczęśliwy związek.

Czas! I nie chodzi tu o to, że macie przebywać ze sobą 24 godziny na dobę non stop. Dla zdrowia i higieny bardzo ważne jest aby każde z Was miało swój własny prywatny zakątek w życiu. Nie możecie się kisić ze sobą non stop. Żadna nawet najlepsza para nie wytrzyma tego na długi dystans zachowując szczęśliwy związek. Pamiętaj aby nie krytykować wyborów hobby czy sposobów spędzania swojego czasu Twojej drugiej połowy. Nie ważne jak głupi i bezsensowy wydaje Ci się kurs szydełkowania czy składanie origami po ciemku:). Dajcie sobie czasem od siebie odpocząć a wprowadzić to nowy powiew do waszych relacji i pozwolicie sobie mieć szczęśliwy związek.

Zazdrość! Zastanów się co tak naprawdę przekazujesz swojej lepszej połowie będąc zazdrosnym. Naprawdę masz o sobie tak niskie mniemanie, że pierwsza z brzegu osoba będzie ciekawsza od Ciebie i stanowi zagrożenie. W takim razie może czas popracować nad sobą? Dodatkowo będąc zazdrosnym kwestionujesz zasady moralne tej osób naprawdę chcesz być z kimś komu nie ufasz i uważasz go za zdolnego do zdrady? Zazdrość bardzo często prowadzi do stworzenia złotej klatki i niestety nierzadko jest to samospełniająca się przepowiednia. Jeśli ktoś będzie chciał Cię zdradzić to to zrobi niezależnie od Twoich środków zapobiegawczych. Nawet jeśli ktoś w przeszłości Cię zdradził nie może to rzutować na wszystkich Twoich partnerów/partnerki. Jeśli świadomie decydujesz się, że kogoś kochasz i jest to dla Ciebie wartościowa osoba zaufaj jej.

Jakie Wy macie sposoby na to jak mieć szczęśliwy związek? Masz jakieś swoje ciekawe uwagi z którymi chcesz się z nami podzielić? Napisz nam w komentarzu! Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszam na nasz kanał na YouTube.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 1

  1. Aby stworzyć dobrą relację (pozytywną, wspierająca, dająca poczucie bezpieczeństwa, wspólnoty i domu) w pierwszej kolejności trzeba mieć taki stosunek samemu ze sobą. Relacja jest trochę jak lustro odbija się w niej nasze wnętrze (daje o sobie znać). Jak jesteś dla siebie kochający, dobry i wybaczający i dajesz sobie prawo do porażek, to samo dostanie od Ciebie twój partner. Ja już to wiem, znam i zrozumiałam. Dwie osoby posiadające zdrową relację ze sobą tworzą też zdrowy związek w którym również szanują swoją osobistą wolność i osobiste wybory. Ta ich relacja to szanuje bo oni to szanują. Wierzysz sobie = umiesz uwierzyć też partnerowi. A jeśli coś nie wyjdzie to trzeba też wierzyć losowi, że widocznie czeka mnie coś jeszcze lepszego 😉 I z zaufaniem pójść przez życie dalej.