Dlaczego zmiany są dobre?

Dlaczego zmiany są dobre BLOG

Większość z nas panicznie boi się zmian. Ustatkowane i spokojne, życie jest synonimem szczęścia. Do zmian podchodzimy najczęściej sceptycznie. Oczywiście nie ma nic złego w spokojnym życiu. Ale nie możemy pozwolić, aby zamknąć się w 100% na zmiany. Gdybyś w swoim życiu nie próbował nowych rzeczy utknąłbyś w martwym punkcie. Zmiany jakkolwiek często nie są przyjemne, są niezwykle pożyteczne. Oto kilka przykładów, dlaczego:

Rozwijamy się i uczymy nowych rzeczy! To właśnie dzięki zmianom, możemy poszerzać swoje horyzonty. Jeśli w kółko będziemy robili dokładnie to samo nigdy nie zrealizujemy naszych marzeń!

Stajemy się silniejsi. Nie wszystkie zmiany wychodzą nam na dobre. Czasem oczywiście coś stracimy czy cofniemy się w naszym życiu. Ale nawet jeśli tak się stanie, to każda taka sytuacja sprawi, że będziemy coraz silniejsi.

Otwieramy się na nowych ludzi. Jeśli będziesz tkwił cały czas w tym samym punkcie, stracisz szansę na poznanie wielu wspaniałych i wartościowych osób. Nie zamykaj się na innych. Daj sobie szanse, aby uczyć się od wielu ludzi!

Prowadzą nas do celu. Albert Einstein kiedyś powiedział: „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. Jeśli chcesz osiągnąć w swoim życiu coś wielkiego musisz poddać się wirowi zmian. Kręcenie się w kółko i powtarzanie tych samych schematów nic Ci nie pomoże.

Jesteśmy bardziej elastyczni i skłonni do kompromisów. Kiedy coś zmieniamy musimy wynajdować nowe rozwiązania oraz często przemodelować swoje życie.

Co ostatnio zmieniłeś w swoim życiu? Nad czym pracujesz? Koniecznie daj znać w komentarzu! Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszam na nasz kanał na YouTube!

MateuszDlaczego zmiany są dobre?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *