Dlaczego zmiany są dobre?

Dlaczego zmiany są dobre BLOG

Większość z nas panicznie boi się zmian. Ustatkowane i spokojne, życie jest synonimem szczęścia. Do zmian podchodzimy najczęściej sceptycznie. Oczywiście nie ma nic złego w spokojnym życiu. Ale nie możemy pozwolić, aby zamknąć się w 100% na zmiany. Gdybyś w swoim życiu nie próbował nowych rzeczy utknąłbyś w martwym punkcie. Zmiany jakkolwiek często nie są przyjemne, są niezwykle pożyteczne. Oto kilka przykładów, dlaczego:

Rozwijamy się i uczymy nowych rzeczy! To właśnie dzięki zmianom, możemy poszerzać swoje horyzonty. Jeśli w kółko będziemy robili dokładnie to samo nigdy nie zrealizujemy naszych marzeń!

Stajemy się silniejsi. Nie wszystkie zmiany wychodzą nam na dobre. Czasem oczywiście coś stracimy czy cofniemy się w naszym życiu. Ale nawet jeśli tak się stanie, to każda taka sytuacja sprawi, że będziemy coraz silniejsi.

Otwieramy się na nowych ludzi. Jeśli będziesz tkwił cały czas w tym samym punkcie, stracisz szansę na poznanie wielu wspaniałych i wartościowych osób. Nie zamykaj się na innych. Daj sobie szanse, aby uczyć się od wielu ludzi!

Prowadzą nas do celu. Albert Einstein kiedyś powiedział: „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. Jeśli chcesz osiągnąć w swoim życiu coś wielkiego musisz poddać się wirowi zmian. Kręcenie się w kółko i powtarzanie tych samych schematów nic Ci nie pomoże.

Jesteśmy bardziej elastyczni i skłonni do kompromisów. Kiedy coś zmieniamy musimy wynajdować nowe rozwiązania oraz często przemodelować swoje życie.

Co ostatnio zmieniłeś w swoim życiu? Nad czym pracujesz? Koniecznie daj znać w komentarzu! Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszam na nasz kanał na YouTube!

MateuszDlaczego zmiany są dobre?

Dodaj komentarz

Komentarze 5

  1. Jarosław

    Zmieniłem Pracę.I kraj. I język 👏💪👏Potrzebowałem oderwać się od toksycznych ludzi.Którzy sądzili jakieś chwasty w moim ogrodzie. A ja stałem i się temu przeglądałem. Nic nie zrobiłem. Teraz to wszystko trzeba wypalić i zniszczyć.Dzięki wyzwaniu moje zycie nabrało rozpędu lokomotywa ruszyła. Życzę wszystkim którzy to czytają samych sukcesów .Miej dziś wspaniały dzień.Hej