Co zrobić kiedy Twoje życie utknęło w martwym punkcie?

Czasem po skończeniu studiów czy szkoły średniej, uderza nas pytanie „co dalej”. Do tej pory cały czas ktoś prowadził nas za rękę. To na czym mamy się skupić i kolejne cele wyznaczał nam rytm, kartkówek, sprawdzianów, egzaminów, kolokwiów czy zdania na kolejny rok lub do następnej klasy. Często dopada nas wtedy uczucie, że z nami jest coś nie tak. Takie rozterki są czymś normalnym i trzeba po prostu usiąść do problemu z podniesioną głową zamiast czuć się winnym. Nie ma co liczyć na łut szczęścia. Trzeba działać!

Gdzie chciałbyś być za 20 lat? Jeśli chcesz coś osiągnąć musisz wiedzieć dokładnie co. Samo założenie: być sławnym, bogatym i mieć mądre dzieci nie wystarczy. Sprecyzuj dokładnie, ile pieniędzy chcesz zarabiać. Z jakiego powodu chcesz być sławny itp. Kiedy już będziesz wiedział dokładnie gdzie zmierzasz zastanów się co już wiesz/osiągnąłeś co może Ci pomóc, a czego Ci brak. Niedawno słyszałem historię młodego Włocha, który chciał pracować na palnie filmowym. Wysłał ok 1500 maili z propozycją zanim otrzymał odpowiedź i zatrudnienie na planie. Nie miał, żadnego doświadczenia ani nie ukończył szkoły filmowej. Jeśli np. będzie Twoim zdaniem brakowało Ci konkretnej umiejętności poszukaj pracy, która Ci ją da lub kontynuuj naukę w tym konkretnym kierunku.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

A co jeśli mi się nie uda? Zadaj sobie to konkretne pytanie i oceń ryzyko co się stanie w przypadku porażki. Najczęściej wyolbrzymiamy konsekwencję potencjalnego niepowodzenia. Strach przed podejmowaniem ryzyka może spowodować, że przeżyjesz całe życie zupełnie nie tak jak sobie wymarzyłeś. Oczywiście istnieje możliwość, że nie uda Ci się osiągnąć celu ale czy naprawdę spowoduje to, że ziemia przestanie się kręcić? Każde niepowodzenie jest okazją do nauki i tak naprawdę przybliża nas co celu. Ludzie którzy są u kresu swojego życia najczęściej żałują, że czegoś nie zrobili. Przypomnij sobie może w Twoim, życiu kiedyś się poddałeś zbyt wcześnie i do dziś nie możesz sobie wybaczyć tego błędu. Odpowiedz sobie szczerze, czy dziś nie jesteś w analogicznej sytuacji i za 5 lat nie będziesz żałował, że nie podjąłeś działań właśnie dziś!

„Jest śmierć i podatki, ale podatki są gorsze, bo śmierć przynajmniej nie trafia się człowiekowi co roku.” Tak słowa Benjamina Franklina sparafrazował świetny pisarz Terry Pratchett. To, że coś dziś wydaje Ci się pewne wcale nie oznacza, że tak jest. Jako dziecko większość z nas była pewna, że prezenty w grudni przynosi św. Mikołaj, Aniołek czy Gwiazdor. Wtedy oddalibyśmy sobie pewnie za to rękę uciąć;) Przykład może wydawać się śmieszny ale na stan wiedzy, który mieliśmy jako dzieci tak wyglądało. Możesz nauczyć się wiele rzeczy w swoim życiu które, diametralnie zmienią Twoje podejście do tego co jest pewne, a co nie.

Na jakiem etapie swojego życia jesteś? Udało Ci się podjąć decyzję co chcesz zrobić ze swoim życiem? Podziel się tym z nami w komentarzu. Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszamy na nasz kanał na youtube!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 3

  1. Ja stratam połączyć się pasję jaka mam i prawem. Bo w Polsce zakazane jest poszukiwanie skarbów za pomocą wykrywacza.A zmieniając pracę Jaka zmieniłem właśnie teraz. Jestem w kraju w którym można używać detektora .I połączyłem przyjemne z pożytecznym Bo między innymi odkrywam historie. Naszych przodków…