Co możesz usłyszeć od przeciętniaka?

Ludzie uwielbiają obracać się w kręgu podobnych sobie. Jeśli ktoś stara się wybić ponad przeciętność często trafia na mur „dobrych rad” dawanych przez otoczenie. Oczywiście najczęściej działa tu potęga podświadomości a nie realnie złe zamiary. Jak mówi stare i prawdziwe przysłowie piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami. Ludzie, którzy dopingują nas i szczerze nam życzą abyśmy osiągnęli jak najwięcej są skarbem którego nie można przecenić. Jeśli naprawdę chcesz osiągnąć sukces w sowim życiu unikaj tych rad jak ognia!

– Za kogo się masz? Nigdy Ci się to nie uda! Dla niektórych ludzi może to być zaskoczeniem ale Lionel Messi nie urodził się na murawie Camp Nou z kontraktem na grube miliony w ręce oraz wierną rzeszą wielbicieli. Musiał na to zapracować, też był kiedyś przysłowiowym nikim. Pamiętaj, że sukces nie jest początkiem Twojej drogi jest jej zwieńczeniem.

– Przestań bujać w obłokach! Mierzysz zbyt wysoko! Twoje cele mogą się wydawać zbyt wielkie dla innych. Pamiętaj że aby osiągnąć rzeczy wielkie musisz mierzyć wysoko. Michael Jordan chciał zostać wielkim koszykarzem nawet po tym jak wyrzucili go z drużyny. Gdyby komuś powiedział wtedy, że będzie sławny i zapisze się złotymi zgłoskami w historii NBA najprawdopodobniej ktoś by mu właśnie powiedział, że buja w obłokach.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

– Masz stabilną pracę, starczy Ci do pierwszego po co Ci więcej? Nie przeczę, że ktoś może być naprawdę szczęśliwy tak funkcjonując. Nie oznacza to, że Ty masz myśleć tak samo. Nikt za Ciebie nie przeżyje Twojego życia. Musisz sam sobie odpowiedzieć czego naprawdę pragniesz.

– Nie możesz znaleźć partnera/partnerki bo masz za wysokie standardy. To jest jedno z moich ulubionych powiedzonek. Jeśli masz się związać z kimś na całe, życie i być szczęśliwy nie możesz rezygnować ze swoich standardów. Tworzenie związku tylko dlatego, że tak wypada, a nie że druga osoba jest dla Ciebie wyjątkowa zawsze kończy się nieszczęśliwie. Pamiętaj oczywiście, że jeśli wymagasz wiele sam też musisz dużo zaproponować. Zamiast słuchać kiepskich podpowiedzi popracuj nad sobą abyś sam lub sama reprezentował najwyższe standardy!

Jakie kiepskie rady Wy dosrajcie od swojego otoczenia. Macie jakieś ciekawe przykłady? Napiszcie koniecznie w komentarzu!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 8

 1. Takie,,,szukasz ksiecia z bajki az w koncu zostaniesz sama.Masz za duze wymagania.
  Jak je obnizam i sootykam sie z kims .hmmm to slysze ,ze jest..brzydki ,za biedny .slowo biedny z naciskiem
  Znowu zmieniasz prace,po co ci ten kurs…ta szkola ,kolejna…beda z tego w ogole pieniadze?
  Jeszcze nie masz dzieci …nie chcesz…jestes egoistka.
  Zajmiesz sie w koncu czyms pozytecznym? Cokolwiek to znaczy
  Twoje kolezanki (mlodsze) maja dzieci kariere meza dom na kredyt a ty co zamierzasz?

 2. „Nie zdasz matury a osoba X zda, bo jest lepsza od ciebie” ,
  „ bierz przykład z lepszych – patrz osoba X najpierw skończyła studia , potem poznała faceta a teraz maja własne mieszkanie na kredyt i dobra prace a ty co ?”
  „Skąd macie na to pieniądze ? Pewnie kogoś okradliście”
  „Co z ciebie za matka , jak miesiąc przed porodem nie masz spakowane torby do szpitala”
  „Po co ci było 12 lat uczyć się w szkole muzycznej jak nic nie osiagnelas więcej , tylko grasz na ślubach”
  „A po co wy chcecie brać ślub teraz skoro 7 lat zyliscie na kocia łapę”
  „Po co ci drugie dziecko (do mnie gdy bylam w ciąży ) skoro masz już jedno. Mało to problemów”
  „Porywasz się z motyką na księżyc”
  „Lepiej żyć biednie a w kraju”
  Itd

 3. „ale kombinator”, „ja nie chce podejmować TAKIEGO ryzyka” ” to niemożliwe że tylko tyle wyjdzie remont” „pójdziesz z torbami” „uważaj żebyś wszystkiego nie straciła” „złodziej”-o bogatym to standard. Tego typu porady słyszę od rodziców i niektórych znajomych.. Idę swoją ścieżką czasem mi przykro ale, wiem że idę w dobrą stronę:) dziękuję Wam ogromnie za rady:))

 4. Od lat marzę być fotografem, jednakże słyszę dobre rady, że z tego nie wyżyję, że nie jest to dobry pomysł na pracę zarobkową. Męczę się w pracy, którą wykonuję i myślę, że jako fotograf byłabym szczęśliwsza. Dajecie mi odwagę, aby sięgnąć po swoje marzenia:) Ogromnie Wam Krzyśku i Janku dziękuję!!! 🙂

  1. Znam 5 osoby które żyją z fotografii 🙂 2 tylko z tego czerpią dochody, 3 traktują jako pasję i dodatkowy zarobek:) (jeden jest tez psychologiem wiec pewnie dlatego nie skupił się tylko na zdjęciach). Powodzenia!!:)