BOISZ SIĘ ODMÓWIĆ

Manipulator buduje Waszą relację w taki sposób, że będziesz bać się mu odmówić. Przez to będziesz tracił możliwość podejmowania własnych, autonomicznych decyzji, w obawie przed gniewem manipulatora.

Częstą techniką stosowaną przez manipulatora jest wywołanie u Ciebie poczucia winy. To trudny i nieprzyjemny stan emocjonalny, wiążący się ze wstydem, żalem, lękiem i niepokojem. Pojawia się u osoby, która zrobiła coś wbrew ogólno przyjętym zasadom społecznym. Odczucie to pojawia się niekoniecznie w momencie zrobienia czegoś przekraczającego normy, ale w momencie uświadomienia sobie swojej odpowiedzialności. Tą często fikcyjną odpowiedzialność próbuje nam wmówić manipulator. Jeśli uwierzysz i przyjmiesz jego punkt widzenia, to zaczniesz podejmować korzystne dla niego decyzje w obawie przed brakiem powszechnej akceptacji.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Inną techniką manipulacji, która sprawi, że będziesz podejmował czasem niekorzystne dla siebie decyzje jest obawa przed gniewem. Manipulator potrafi wpaść w gniew praktycznie z każdego powodu i jeszcze obarczyć Ciebie odpowiedzialnością za ten stan. Służy to osłabieniu ofiary i uzyskaniu jeszcze większej kontroli. Będziesz starał się dokonywać takich wyborów, aby były one korzystne dla manipulatora, w obawie przed jego gniewem, czyli nieprzyjemną dla Ciebie sytuacją.

Jeśli interesuje Cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się jakie inne techniki stosują manipulatorzy, obejrzyj ten film, lub już teraz zapisz się na darmowy webinar, który poprowadzę dla Ciebie już w najbliższą niedzielę.

Link do zapisu na to bezpłatne szkolenie znajdziesz TUTAJ

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 11

  1. Bardzo zawsze chciałem Kochać Ludzi z moich doświadczeń i nauki, wynika, że Manipulator nosi maski, gdy to już wiemy, to pierwszy punkt z wyjścia z toksycznej relacji, czasami zastanawiamy się, czy nie jesteśmy manipulatorem sami lub manipulowani, trzeba w tym przypadku myśleć Sercem Tomek.

  2. hm, to teraz to jestem w szoku, znam taka osobę (ale nie utrzymuje i nie chce miec z nia kontaktu) ktora ma dosłownie wszystkie (!!!)cechy jakie zostaly wymienione w tym filmie, tylko zastanawiam sie czy ta osoba nie jest w takim razie psychopata..

  3. Fakt, film utwierdził mnie w przekonaniu, że przez tyle lat byłam manipulowana i jednocze$nie wkurwia mnie to, że tego nie widziałam, a w konsekwencji tego wszystkiego nie byłam w stanie jak najdalej z tego uciec…..