Błędy które, popełniasz gdy coś nie idzie zgodnie z Twoim planem.

Ok mleko się wylało czy jak to mówią amerykanie the „shit just hit the fan”. Wszyscy z nas mniej więcej zdają sobie sprawę, co zrobić w danej sytuacji. Niestety często robimy coś dokładnie odwrotnego niż powinniśmy. Dziś skupimy się na najczęstszych błędach w naszym zachowaniu kiedy próbujemy sobie poradzić z jakimś niepowodzeniem .

Alkohol nie rozwiązuje żądnych problemów, ale mleko tez nie:) Nie oznacza to, że pierwsze kroki w trudnej sytuacji powinniśmy skierować do monopolowego. Oczywiście będziemy szukać wymówek, że jedno piwko to nie problem. Jak jedno, nie zaszkodziło to czemu nie wypić dziesięciu? Jeśli chcesz zmierzyć się z problemem, zalewanie smutków doprowadzi Cię tylko do gorszego stanu niż jesteś. Przespanie kolejnego dnia na kacu też nie rozwiąże Twoich problemów:)

Zamknij się w pokoju i rozpaczaj jaki świat jest podły, wstrętny i niedobry. Czujesz się, źle więc zamiast stawić czoła Twoim problemom będziesz załamywał ręce. Niestety nigdzie Cię to nie zaprowadzi. W ten sposób nakręcisz tylko spirale niezadowolenia i będziesz z minuty na minutę w coraz gorszym stanie. Ok, możesz ponarzekać chwilę, maksymalnie 10 minut ze stoperem w ręku i bierz się do roboty:)

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Wściekanie się na czym świat stoi. Tak samo jak w przypadku narzekania jest to tylko błędne koło które Cię nigdzie nie zaprowadzi. Ernest Hemingway powiedział kiedyś, że: denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Jeśli już masz się denerwować to spożytkuj ten gniew – idź na siłownie czy podbiegać. Zaraz Ci przejdzie i będziesz miał siły aby stanąć z problemem twarzą w twarz:)

Zajmę się tym jutro, dziś już nic nie zdziałam. Błąd! Jeśli teraz nie zaczniesz działać to będziesz tylko odkładał ten moment w czasie. Historia niestety nie zna przypadków gdy ignorowanie problemu i odkładanie go na później pomogło cokolwiek. Jeśli nie wiesz od czego zacząć podejmij jakiekolwiek najmniejsze działanie. Sam zobaczysz, że reszta pójdzie z górki:)

Kupie sobie coś na poprawę humoru! W ten sposób na chwilę odciągniesz się od problemu ale go nie rozwiązujesz. To taki inny sposób na odkładanie stawienie czoła przeciwnościom losu na później. Jeśli naprawdę chcesz sobie pomóc określ w jaki sposób się nagrodzisz, gdy już uda Ci się pokonać Twoje problemy:)

Jakie Ty masz złe nawyki podczas radzenia sobie z problemami? Może udało Ci się jakoś je pokonać? Koniecznie daj znać w komentarzu. Jeśli spodobał Ci się ten temat zapraszamy na nasz kanał na youtube!.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 1