7 błędnych przekonań, które blokują Cię przed osiągnięciem sukcesu.

Z pewnością część z nich masz wtłoczone do głowy przez społeczeństwo, rodzinę, nauczycieli. Zrobili to jak byłaś mała i tak już zostało… Warto w dorosłym świecie uporać się z „pewnikami”, które blokują osiągnięcie Twoich marzeń:

 

Mit 1: Nieustającą przyjemność jest kluczem do długotrwałego szczęścia

Przyjemność nie zawsze prowadzi do szczęścia – zapytaj alkoholików i narkomanów, którzy też przez pewien czas czuli się dobrze.

Mit 2: Pieniądze szczęścia nie dają

Oczywiście, że szczęścia nie dają, ale dopiero od pewnego momentu. Ciężko, aby człowiek, który nie ma co jeść, albo jest mu zimno, nie stać go na leki, choruje był szczęśliwy. Pieniądze są potrzebne w naszym życiu

Mit 3: Nie mogę być bogata, bo nie mam bogatych rodziców

Wręcz przeciwnie. Większość dzieciaków z bogatych rodzin, które widziałem nie dochodziło do niczego i tylko przepuszczali fortunę rodziców. Wykorzystaj swój „głód”, aby motywował Cię do zdobycia bogactwa.

Mit 4: Jestem za młody za stary na coś

Wiek tak naprawdę nie jest dla Ciebie żadnym ograniczeniem – jest tylko wymówką, którą sam sobie stawiasz, aby nie musieć wykorzystywać Twojego potencjału. Młodość ma więcej energii, odwagi – dojrzałość więcej doświadczenia, mądrości – nie jest to jednak skala 0-1. Masz tyle lat ile masz, wykorzystaj potencjał tego wieku i zalety które masz obecnie!

Mit 5: Szczęście zależy od czynników zewnętrznych.

Bzdura. Szczęście masz cały czas w sobie i zależy ono tylko i wyłącznie od Twojego skupienia i umiejętności interpretacji tego, co się dzieje dookoła.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Mit 6: Jeśli będzie Cię stać na wszystko, co chcesz – będziesz szczęśliwa.

Kupowanie pewnych przedmiotów ułatwia życie, ale nie daje Ci bezpośrednio szczęścia – zobacz bogate amerykańskie dzieciaki w My Sweet 16…

Mit 7: Ludzie uczciwi nie mogą być bogaci, spełnieni i szczęśliwi

Życie w zgodzie ze swoim kręgosłupem moralnym to jedyna opcja, aby być szczęśliwym człowiekiem, spać spokojnie, mieć czyste sumienie.

Mit 8: Możesz być szczęśliwy, tylko jeśli osiągniesz swoje cele

Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że sam moment osiągnięcia celu daje 10% satysfakcji. To dążenie do niego daje największą radość.

Mit 9: Genetyka…

Robienie z genetyki kolejnej wymówki to bardzo częsty problem w dzisiejszych czasach. Nie mogę schudnąć, bo taka genetyka… Nie nadaję się do tego, bo jestem za głupia… Nie mogę znaleźć sobie partnera, bo jestem przydka…

Tego typu wymówki są tylko dla Ciebie, żeby się nie starać… Pomyśl, że nie zmienią one Twojego życia, nie sprawią, że będzie ono lepsze…

Mit 10: To się umie, albo się tego nie umie

Wiele osób, które spotkałem uważa, że tworzenia relacji damsko-męskich, uwodzenia, osiągania celów, inteligencji finansowej, podejmowania decyzji, radzenia sobie ze stresem, planowania, zarządzania czasem itp. nie można się nauczyć. Wszystkiego można się nauczyć! Tzw. umiejętności miękkie to temat stosunkowo młody (zwłaszcza w Polsce, podczas gdy np w USA od 100 lat już znany i praktykowany).

Umysł człowieka i nasze życie rządzi się takimi samymi prawami jak przyroda – można je poznać i nauczyć się stosować, aby być szczęśliwszą, pogodniejszą, mającą wiele sukcesów osobą…

Jeśli podobał Ci się ten post – kliknij LUBIĘ TO – sprawisz, że więcej osób będzie mogła go zobaczyć na swojej tablicy – dzięki! Również przypominam, że możesz już teraz bezpłatnie dołączyć do Wyzwania90dni na naszej stronie: https://wyzwanie90dni.pl

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 2