5 porad – Jak postować na facebook’u?

Zaczniemy sobie od podstaw – czyli tego, w jaki sposób wykorzystać media społecznościowe – a konkretnie Twój prywatny profil lub fanpage do pozyskania potencjalnych klientów do Twojego biznesu.

Na początek chcę, żebyś wiedział jak funkcjonuje obecnie wyświetlanie treści dla użytkowników na facebook`u. 95% skuteczności Twoich postów osiągniesz przez to, że ludzie zobaczą je nie na Twoim profilu czy fanpage (rzadko się tam wchodzi), ale na tzw. NEWS FEED, czyli tablicy facebook, gdzie ludzie widzą posty znajomych, grup, fanpage.

Obecnie treści, które ludzie publikują pokazują się według algorytmu znanego jedynie twórcom portalu – w uproszczeniu jednak są one wyświetlane biorąc pod uwagę popularność danej treści. W dużym uproszczeniu możesz zrozumieć ją jako:

Popularność = ( Ilość LIKE + Ilość SHARE + Ilość KOMENTARZY ) / ilość udostępnień danego posta

Jeśli więc wrzucisz jakąś treść na portal i ludzie jej nie „lajkują”, nie komentują, nie udostępniają ponownie – to małe szanse, że w ogóle ją ktokolwiek zobaczy.

Jak zatem uzyskać dużą skuteczność darmowej reklamy na facebook:

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

1. Warto skupić się nie na masowym rzucaniu w użytkowników linkami do Twojej strony – ale na przygotowaniu dobrej jakości treści, którą oni sami będą sherować, lajkować, udostępniać.

Najskuteczniejszą formą jest właśnie ten post – czyli dobrej jakości informacje + obrazek.

2. Weź pod uwagę czas, w którym ludzie siedzą na portalu. Jeśli opublikujesz coś o 3 w nocy – nikt nie zobaczy tego = twój post zdobędzie słabą popularność… Przeważnie ludzie mają najwyższą aktywność – rano, ok 8-9, gdy przychodzą do pracy :), około 18:00, gdy wracają z pracy i około 21:00 – gdy wieczorem nudzą się i siadają na komputer.

3. Nie kupuj lajków na fanpage – z tego samego powodu, co powyżej. Również Twój fanpage ma pewien współczynnik popularności. Kupione lajki przeważnie pochodzą z farm w Indiach, Bangladeszu itp. – dostajesz lajka i nidy więcej dana osoba nie wróci na Twój fanpage – zatem stosunek aktywności użytkowników do wszystkich, których masz na fanpage będzie bardzo niski – znów facebook będzie uważał, że publikujesz dziadostwo i nie wyświetli tego nikomu na NEWS FEED

4. Zacznij budować swój fanpage jak najszybciej. Zebranie dużej ilości ludzi zainteresowanych Twoim biznesem czasem zajmuje lata – procentuje jednak ogromną grupą docelową potencjalnych klientów

5. Odpisuj na wiadomości i posty na Twoim fanpage – wiele osób może trafić na Twoją firmę właśnie w ten sposób – bez sensu byłoby zatem tracić klientów przez Twoją niedbałość. Postaraj się zawsze być aktywny w dyskusjach – nie tylko Twoje posty zyskają większą popularność (zatem zobaczy je więcej osób) według wzoru powyżej, lecz również ludzie będą doceniać, że jesteś blisko nich i masz z nimi dobry kontakt.

Jeśli podobał Ci się ten post – kliknij PODZIEL SIĘ pod artykułem lub udostępnij go na swojej tablicy – sprawisz, że więcej osób będzie mogła go zobaczyć i poznać tą wiedzę! Dziękuję!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 1