10 powodów dlaczego nie masz prawdziwej pasji w życiu

Wzależności od tego gdzie mieszkasz i jakie badania przeczytasz, to około 60-80% procent jest całkowicie niezadowolonych z pracy, którą wykonują i tym samym ze swojego życia. Jeśli spędzasz 8 albo więcej godzin każdego dnia na pracy, która Cię frustruje, to negatywne emocje będą Ci towarzyszyć przez ponad połowę czasu Twojej dziennej aktywności!

To jednak nie wszystko – oczywistym jest, że poczucie braku satysfakcji z pracy będzie rzutować na inne obszary Twojego życia. Jeśli jesteś zestresowany, sfrustrowany, niedoceniany, niepewny siebie czy też po prostu znudzony, to Twoje relacje z innymi ludźmi bardzo na tym ucierpią. Będzie Ci trudniej utrzymać lub stworzyć zdrowy związek, a ilość przyjaciół zacznie się powoli zmniejszać… Nie będziesz w stanie zrelaksować się po pracy i cieszyć swoim czasem wolnym. Reasumując – pracowanie w złym miejscu ma zdecydowanie negatywny wpływ na Twoje zdrowie psychiczne oraz fizyczne.

W trakcie wielu lat pracy jako trener rozwoju osobistego odkryłem, że zdecydowanie zbyt wielu ludzi żyje w „cichej desperacji”. Mają pracę, której nienawidzą, wracają do domu aby uciec od rzeczywistości oglądają kilka godzin różnych bezsensownych programów w TV, idą spać i kolejnego dnia znów wracają całkowicie zrezygnowani do swojej pracy. Żyją kompletnie bez pasji – nie dają wyrazu swoim najgłębszym pragnieniom, nie idą za swoim powołaniem, BOJĄ się wyeksponować swoje prawdziwe JA… nie tylko w pracy, ale i w życiu codziennym!

Kiedy żyjesz w ten sposób, to cała esencja tego kim jesteś i która sprawia, że czujesz, że żyjesz, zostaje zamknięta głęboko w Tobie niczym woda w szklanej butelce. W końcu po latach możesz mieć najzwyczajniej w świecie dość, a narastająca depresja i złość sprawia, że czujesz jakby coś rozrywało Cię od środka. Nie możesz już wytrzymać tego, że sam sabotujesz własne życie!

Pomyśl – ile czasu chcesz się jeszcze oszukiwać, że nie da się inaczej? Żyjemy w dobie Internetu, który daje dostęp do wręcz nieograniczonej ilości informacji. Istnieje setki, jeśli nawet nie tysiące świadectw ludzi, którzy pokazują, że pułapka w którą wpadłeś wcale nie jest bez wyjścia! Są metody i strategie, które umożliwią Ci zmianę… trzeba tylko chcieć! Jesteś na to gotowy? Czy dalej będziesz karmić swój umysł setkami wymówek?

Zrozum, pracowanie więcej godzin tylko po to aby zarobić więcej pieniędzy dzięki którym będziesz w stanie kupić sobie kilka drogich rzeczy wcale nie uczyni Cię szczęśliwym jeśli Twoja praca przyprawia Cię o palpitacje serca. Szczęście osiąga się poprzez możliwość ekspresji swojej siły życiowej poprzez udane kontakty z innymi ludźmi, skupieniu naszego zaangażowania na robieniu rzeczy, które dają nam satysfakcję i umiejętności bycia wdzięcznym za to co posiadasz.

Jeśli do tej pory w dalszym ciągu  bezskutecznie poszukujesz swojej pasji, to w takim razie prawdopodobnie szukałeś w złym miejscu…. lub też masz całkowicie mylne pojęcie na ten temat, które zostało skrzywione przez Twoich rodziców, znajomych lub kulturę w jakiej się wychowywałeś.

Być może najwyższy czas odkryć rzeczy, które wstrzymują Cię przed odkryciem własnego potencjału i rozpoczęciem życia na własnych zasadach. Oto kilka prawdopodobnych przyczyn Twojego braku pasji w życiu:

 1. Nie poświęciłeś temu wystarczającej ilości czasu

Odnalezienie swojej życiowej pasji wymaga trochę więcej niż dobre chęci i ogromne nadzieje. Wymaga więcej niż spędzenie od czasu do czasu kilku godzin na Internecie i wysłaniu kilku CV tu i ówdzie. Wymaga CAŁKOWITEGO zaangażowania w pracę nad sobą, która pomoże Ci lepiej odkryć kim naprawdę jesteś, co Cię motywuje oraz inspiruje oraz przede wszystkim jakie czynniki zewnętrzne mogą stać Ci na przeszkodzie. Wymaga to poświęcenia godziny intensywnej pracy przynajmniej przez 90 najbliższych dni!

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

 1. Wierzysz, że znalezienie odpowiedniej pracy stanowi klucz do Twojej pasji

Brak poczucia satysfakcji z wykonywanej pracy (jak już wspomniałem wcześniej) rzutuje na całe Twoje życie i właśnie dlatego większość osób rozpoczyna poszukiwanie swojej pasji od znalezienia innej pracy. To błędna droga – powinieneś rozpocząć swoje poszukiwania od siebie, tego co kochasz i przede wszystkim tego co sprawia, że czujesz, że żyjesz. Jak już odnajdziesz tą rzecz, to zacznij się nią zajmować w swoim wolnym czasie… zobaczysz jak w krótkim czasie zmieni się jakość Twojego życia i przede wszystkim Twoje samopoczucie! Kiedy już odnajdziesz prawdziwą pasję, wszystko zacznie się zmieniać, łącznie z pracą, którą obecnie wykonujesz.

 1. Nazbyt skomplikowałeś sobie życie

Nie będziesz miał mocy na podążanie za zwoją pasją jeśli w ciągu dnia przeciążasz się zadaniami i obowiązkami związanymi z Twoim obecnym stylem życia. Jeśli już czujesz się przeciążony, to próba wygenerowania dodatkowej energii na własną pasję jest z góry skazana na porażkę. Odpuść niektóre rzeczy, naucz się delegować zadania i przestań bezproduktywnie spędzać czas wolny – dzięki temu będziesz mógł skupić się na odnalezieniu swojej pasji.

 1. Oddajesz się negatywnym myślom

W Twojej głowie (jak i w głowie każdego człowieka) codziennie rozbrzmiewa kakofonia przeróżnych myśli, w tym prawdziwe symfonie tych, które podsuwają Ci powody wedle których nie możesz zmienić swojego życia. Nie stać Cię na to. Możesz odnieść porażkę. Twoi bliscy Cię opuszczą. Całe Twoje życie zamieni się w piekło na Ziemi. Z drugiej strony –  czy masz jakieś konkretne dowody na to, że te głosy mówią prawdę? Przestań się na nich skupiać! Zamiast tego zacznij działać i przekonaj się sam jak się to wszystko potoczy!

 1. Zbyt dużo czasu spędzasz na myśleniu o zmianach zamiast zacząć działać

Poświęcenie trochę czasu na małą burzę mózgu mającą na celu wypracowanie odpowiednich strategii działania i przeanalizowaniu potencjalnych wyzwań nie jest niczym złym. Gorzej jak na tym cały proces się kończy. Jak tylko skończysz tworzyć plan, to przestań o nim rozmyślać – skup się na wprowadzeniu go w życie! Podejmij konkretne działania, a zrozumiesz jak wspaniałym uczuciem jest poczuć kontrolę nad własnym życiem! Pewność siebie to tylko jeden z przyjemnych efektów ubocznych zdecydowanego działania…

 1. Nie jesteś przygotowany od strony finansowej

Z pewnością odkrycie własnej pasji będzie wymagało pewnych nakładów finansowych z Twojej strony. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na powrót do szkoły, otworzenie własnego biznesu, naukę gry na nowym instrumencie, napisanie swojej pierwszej książki, przeprowadzkę na drugi koniec świata itd. – każda z tych czynności wymaga od Ciebie pewnego poziomu finansów. Jeśli masz długi, żyjesz od wypłaty do wypłaty, wydajesz większość pieniędzy na głupoty mające choć na chwilę poprawić Ci nastrój lub po prostu w ogóle nie oszczędzasz, to nie jesteś finansowo przygotowany. Nie bagatelizuj tego tematu, ponieważ bez tego możesz na zawsze utknąć w swoim obecnym stanie.

 1. Musisz sobie poradzić ze swoimi demonami

Jeśli masz problemy w swoim związku, nierozwiązane sprawy z przeszłości, problemy zdrowotne lub też emocjonalne lub też ogrom problemów pojawiających się w dniu bieżącym, to najwyższy czas uporządkować te sprawy! Musisz móc skupić się na swojej pasji, a z drugiej strony porządkowanie tych kwestii może pomóc Ci odkryć to czego szukasz od tak dawna. W trakcie „sprzątania swojego życia” stworzysz wokół siebie więcej luzu emocjonalnego, pozytywnej energii oraz kreatywności – czyli tak naprawdę głównych czynników pasji. Nie potrafisz sobie samodzielnie poradzić ze swoimi problemami? Nie bój się skorzystać z pomocy profesjonalistów!

 1. Boisz się złych decyzji

To jeden z głównych powodów dlaczego większość ludzi nigdy nie rozpoczyna poszukiwań swojej pasji – boją się podjęcia złej decyzji. Wydaje im się, że wiedzą, co mogłoby im dać prawdziwą radość w życiu, ale nie są tego do końca pewni.  Oczekujemy solidnej gwarancji że nakład naszej pracy będzie owocny w skutkach – marnowanie czasu i pieniędzy nas przeraża. Zrozum – poszukiwanie prawdziwej pasji w życiu wymaga pewnej dozy prób i błędów. Musisz nauczyć się eksperymentować i testować swoje możliwości zanim w pełni odkryjesz kim jesteś i czego pragniesz. Być może będziesz musiał wypróbować kilka różnych rozwiązań zanim trafisz na to właściwe, ale zrozum – każda próba jest dla Ciebie źródłem bezcennej wiedzy. To nie strata!

 1. Oczekujesz fanfarów

Lubimy myśleć, że prawdziwa pasja odnajdzie nas pewnego dni i stanie się to na zasadzie prawdziwego oświecenia. Pewnego dnia wstaniesz z łóżka i niczym grom z jasnego nieba przyjdzie Ci pomysł na własne życie… niestety bardzo rzadko tak to właśnie wygląda. Znalezienie własnej pasji wygląda bardziej jak mozolne wykopaliska aniżeli kreskówkowe zapalenie żaróweczki. To powolny proces zbliżony do tego jak uświadamianie sobie, że osoba z którą się spotykasz jest tą z którą chcesz spędzić resztę swojego życia. Odkrywanie siebie to najwspanialsza przygoda pod słońcem, która może dać Ci naprawdę wiele, ale wymaga z Twojej strony cierpliwości…

 1. Nie ufasz sobie

Kiedy tylko osiągnąłeś odpowiedni wiek aby zrozumieć co tak naprawdę sprawia Ci przyjemność w życiu, to zrozumiałeś co czyni Twoje życie szczęśliwym i sprawia, że upływające godziny przestają mieć znaczenie. Niestety z czasem Twój wewnętrzny głos informujący Cię o tym czego tak naprawdę w  życiu pragniesz został zagłuszony przez inne – Twoje oraz te należące do innych ludzi. Kiedy nauczysz się znów rozmawiać z samym sobą, słuchać swojej intuicji i najgłębszych pragnień, to odkrycie czego naprawdę pragniesz w życiu stanie się wręcz dziecinnie proste. Kluczem jest nauczenie się aby ufać swojemu wewnętrznemu głosowi.

Podejmij wyzwanie 90 dni już dzisiaj! Zacznij realizować program ZA DARMO! Zapisz się tutaj:

UWAGA: Możesz rozpocząć wyzwanie 90 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz od nas pierwsze 3 dni programu i dołączysz do społeczności ludzi sukcesu już dzisiaj! Podejmij decyzję – Zaufaj nam i zmień swoje życie!

Dodaj komentarz

Komentarze 3

 1. Ja znalazłem swoja pasje już…. Dzięki Tobie znalazłem swoje szczęście …Poszukiwania skarbów. Nie stać mnie było na wykrywacz metali. odłożyłem jakąs sume pieniędzy i wypożyczyłem sprzęt..Teraz posiadam swój własny wykrywacz.. Całkiem drogi …I jestem szczęśliwy. Gdybym nadal odkładał pieniądze na wykrywacz I nigdy nie spróbował…. Pewnie nigdy bym nie uzbierał Bo z biegiem czsu zawsze było by cos do zrobienia … a wnioski takie ze punkt 5 i 6 robiły w mojej głowie wiele szumu ….w sumie nawet nie potrzebnie….. Polecam wszystkim wyzwanie 90 dni Wieka zmiana małymi krokami…..Ja już zmienłem wiele w swoim życiu A wystarczyło przerobić pierwsze 3 dni które są za darmo………